Kalitesiz Yağ Ve Yakıt Filtresinin Zararları Nedir?

Kalitesiz Yağ Ve Yakıt Filtresinin Zararları Nedir?

Mazot filtreleri yakıt içindeki kirlerle birlikte mazot içinde bulunabilecek suyu da filtreler. Eğer bu su filtrelenmezse uzun solukta enjektör nozullarında korozyona niçin olabilir. Yalnız kaliteli filtreler mazot içindeki suyu filtreleyebilir.

Tüm bu sorunlarla karşılaşmamak için kaliteli filtre kullanmayı dikkatsizlik etmeyin.
Enjektörlerden bir yada bir kaçının tıkanması durumunda silindirlere kafi yakıt gitmeyecek ve motorda vuruntuya niçin olacaktır. Motor arıza ışığı yanabilir. Bu vuruntu silindir ve pistonlara zarar verebilir.

Kalitesiz filtreler acele deformasyona uğramış olur. Filtreden kopabilecek parçalar son aşama kırılgan olan enjektörlere zarar verebilir.

Yakıt filtresi hem yakıt içinde bulunabilecek hem p depo kirliğinden (depo zaman içinde paslanabilir) meydana gelen kirleticileri filtreler.

Yakıt deposunda t engine bölümünde olmak suretiyle iki tanedir. Filtre tıkandığında lüzumlu yakıt basıncı sağlanamaz. Aracınız vuruntulu ve performanssız çalışır.

Eğer kalitesiz bir filtre kullanırsanız yakıt içinde kalabilecek zerrecikler bilhassa yeni nesil araçlarda kullanılan kırılgan enjektörlere zarar verecektir. Enjektörleri bozabileceği şeklinde tıkanmasına da niçin olabilir.

Bir yanıt yazın