Isı Sensörü Arızası nasıl Anlaşılır ?

Isı Sensörü Arızası nasıl Anlaşılır ?

Motor denetim ünitesi, soğuk ve sıcak havalarda ısı sensöründen data alamadığı süre, hava koşuluna bağlı olarak ve motor sıcaklığına bağlı olarak ateşleme zamanlarını ayarlayamaz. Bu bağlamda teklemeler ve gaz yememe sorunları oluşur.

Motor soğukken daha çok yakıt püskürtülür. Motor denetim ünitesi, motorun ısısı hakkında bir bilgiye haiz olmayınca düzensiz bir yakıt püskürtme işlemi yapmış olacaktır. Buna bağlı olarak rölanti sorunları ve stop etme sorunları görülür.

Aracın gösterge panelinde, ısı sensörü arıza lambası yanar. Silindirlere gönderilen dengesiz miktardaki yakıt, tamamı patlamadığında pişmemiş olarak çıkabilir ve egzoz sistemine zarar verebilir. Bu durumda gösterge panelinde motor arıza lambası yanar.

Rölantide dalgalanmalar, yüksek yada düşük rölanti problemi görülebilir.

Isı sensörü arızası onarım edilmezse, zaman içinde ateşleme sistemi, enjektörler, bujiler ve aracın değişik parçalarında yıpranmalar yada hasarlar oluşacaktır.

Araçta ısı sensörü arızası farkettiğinizde derhal bir tamirciye yada servise gidilmelidir. Aracınızla ilgili tüm sorunları ve sorularınızı yorum kısmından yazabilirsiniz. En kısa sürede cevaplanacaktır. Okuduğunuz için oldukca teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın