En Fazlaca Satan Hatchback Otomobiller

Hatchback, bagaj uzantısı ve keskin hatları olmayan sportif tasarımlı arabalardır. Bilhassa son yıllarda Hatchback araçları yollarda daha çok görmeye başladık. Boyutları dolayısıyla kent kullanımında oldukca fazla tercih ediliyor. Otomotiv Dağıtıcıları Derneği (ODD) tarafınca paylaşılan verilere gore en oldukca satan Hatchback otomobilleri sizler için derledik.
10 Peugeot 308

Yumuşak hatların çağıl tasarım çizgileriyle oldukça şık ve zarif görünen Peugeot 308, sportif ve kompakt otomobil almak isteyenlere hitap ediyor. Avrupa’da Türkiye’den daha popüler olsa da, devletimizde gene de en oldukca satan HB araçlar içinde içeriyor.
Sıfır KM Peugeot Fiyat Sıralaması
9 Kia Rio

Kia’nın yüksek performanslı rahat kullanımıyla dikkat çeken aracı fiyat performans olarak en makul Hatchback’lerden biri.
Sıfır KM Kia Rio Paketleri ve Tutarları
8 Seat Ibiza

Seat‘ın en ikonik modeli olan Ibiza, çağıl tasarımı ve donanımlarıyla devamlı kendini yenilemeye devam ediyor. Hatta dünya genelinde 6 milyondan fazla satılan bu vasıta Türkiye’de de oldukça yüksek bir satış marjına haiz.
Sıfır KM Seat Ibiza Paketleri ve Tutarları
7 Volkswagen Golf

Volkswagen’in en oldukca tercih edilen ve sevilen modellerinden önde gelen Golf, kaliteli iç mekanı ve yenilenmiş tasarımı ile Türkiye’de en oldukca satılan Hatchback modeller içinde içeriyor.
Sıfır KM Volkswagen Golf Paketleri ve Tutarları
6 Citroen C3

Öteki markaların aksine tasarım çizgisine sadık bir marka Citroen. Bundan dolayı c3 modelinde ağabeyi C4 Cactus’den esinlenmiş. Şehirli görünümüyle oldukça beğenilen C3 modeli devletimizde de oldukça seviliyor ve tercih ediliyor.
Sıfır KM Citroen C3 Paketleri ve Tutarları
5 Peugeot 208

Devletimizde de en oldukca satan 5 Hatchback arasına girmeyi başaran otomobil, ön kaput detayıyla hayranlık uyandırıyor. Peugeot 208, tasarım bilgileri ve varlıklı motor alternatifleriyle oldukca sevilen bir formül sunuyor
Sıfır KM Peugeot Fiyat Sıralaması
4 Opel Corsa

B segment otomobil dünyasının senelerdir iddialı oyuncusu olan Opel Corsa, birçok nesli ile devletimizde yüksek satış sayıları elde etti. Hem bireysel hem de filo tarafında en sevilen modellerinden biri olmayı başardı. Opel Corsa, her yıl yenilenen kimliğiyle yeniden satışa sunuluyor.
Sıfır KM Opel Corsa Modelleri ve Tutarları
3 Hyundai i20

Hyundai i20 ilk olarak zarif, çarpıcı ve sportif tasarımıyla dikkat çekse de vasıta güvenliği ve teknolojik donanımlar mevzusunda da oldukça iddialı. Bilhassa tüm Japon otomobillerinde olduğu şeklinde minimum arıza özelliği ile oldukca fazla tercih ediliyor.
Sıfır KM Hyundai i20 Modelleri ve Tutarları
2 Volkswagen Polo

Polo, Volkswagen’in en ekonomik modeli olarak dikkat çekiyor. Ek olarak markanın en oldukca tutulan modelleri içinde içeriyor. Bilhassa Hatchback olmasından dolayı kent içi kullanımda oldukça tercih ediliyor.
Sıfır KM Volkswagen Polo Modelleri ve Tutarları
1 Renault Clio

Renault Clio, devletimizde üretilen modellerden biri. Bu sebeple yedek parça tedariki mevzusunda da oldukça iddialı. Yedek parça problemi olmayan otomobiller ise piyasada sevilir ve kolay satılır. Bu nedenledir ki Türkiye’de en oldukca satılan Hatchback modeli Renault Clio.
Sıfır KM Renault Clio Modelleri ve Tutarları

Bir cevap yazın