Eylül Ayının En Popüler Filmleri

Eylül Ayının En Popüler Filmleri

Eylül ayı, sonbaharın ve dinginliğin ayı olarak kabul edilir. Bunun etkilerini sinemada yeni çıkan filmlerde sıklıkla görmek mümkündür. Yalnız bu sene aynı 2022 yılında olduğu gibi oldukça hareketli eylül filmleri ile de adından söz ettirmeyi başardı. Şimdi çok izlenen ve merak edilen eylül ayı filmlerine birlikte göz atalım.

John Wick: Bölüm 4

Her ne kadar mart ayında vizyona girmiş olsa da, eylül ayında en fazla aranan ve en fazla merak edilen filmlerin başında John Wick 4 geliyor. Kendisine ait bir tarzı olduğu kabul edilen John Wick serisinde, Keanu Reeves’i ilerleyen yaşına rağmen hala çok başarılı bir şekilde görüyoruz. Filmin ilk anından son dakikasına kadar aksiyon hiç azalmadan devam ediyor. Filmin yönetmeni ile yapılan röportajda Keanu’nun artık bu filmde ölmek istediğini ve filme devam etmek istemediğini söylediğini duyuyoruz. Yine de film bazı konularda akıllarda soru işaretleri bırakarak bitiyor.

Cehennem Melekleri 4

Eylül ayının son haftasında seyirci ile bir araya gelen Cehennem Melekleri, sürükleyici hikayesine kaldığı yerden devam ediyor. Bu filmi bu kadar popüler yapan öncelikli sebebi büyük bütçesi mi yoksa harika kadrosu mu?

Bize göre kadroda bulunan oyuncuları görmek için bile bu film izlenir. Temelde serinin diğer filmlerini izlemediyseniz bile yine de tipik bir “hadi dünyayı kurtaralım” tarzı film olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Kar ve Ayı

Geni olarak yerli film izle seçeneğinde Kar ve Ayı elbette bu senenin en merak edilen filmler arasında ilk sırada yer almaya devam ediyor. Aynı zamanda Merve Dizdar’a bu film Antalya Altın Portakal’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü de kazandırmıştı. 2022 yapımı olan bu filmi bir kez daha 8 eylülden itibaren sinemalarda izleyebildik. Kısaca konusuna değinecek olursak şunları söyleyebiliriz: Genç hemşiremiz ücra bir kasabada yeni göreve başlar. Burada bulunan kasabaya alışmakta zorluk çekerken aynı zamanda bir adam kaybolmuştur.

İlk Bakışta Aşk’ın İstatistiksel Olasılığı

Gerçek anlamda heyecan verici bir filmle daha karşınızdayız. İlk bakışta aşka inanır mısınız? Cevabınızın ne olduğunu bilemesek de bu filmde bir uçak yolculuğunda daha ilk bakışta birbirlerine aşık olan bir çift görüyoruz. Yalnız ufak bir sorunları var. Londra’da havaalanında indikten sonra çiftimiz bir kaza sonucu birbirlerini kaybederler. Peki ama birbirlerine yeniden kavuşmanın neredeyse imkansız olduğu bu macerada tekrardan karşılaşma imkanları var mıdır?

Kuru Otlar Üstünde

Bize göre en başarılısını en sona bıraktık. Nuri Bilge Ceylan ve Akın Aksu’ya ait olan Kuru Otlar Üstünde Merve Dizdar’a bu sene ikinci ödülünü kazandıracak son derece başarılı bir film olarak ön plana çıkar. Küçük bir köyde zorlu bir görevini bitirmek isteyen bir öğretmen, bu zoraki coğrafyaya nasıl adapte olabilir? Sorusunun cevabı üzerine düşünmemizi sağlayan Kuru Otlar Üstünde filmini mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.