Lastik alınırken;

Lastik alınırken;

Lastik alınırken;
Kırmızı ile çerçevelenmiş kısım’da 2704 27. hafta 2004 üretimi demek 2016-2017 üretimlerin son iki hanesi 16 ve 17 olmalı yani dış lastiklerin son kullanma tarihi var bunu unutmayın..
Lastikler satın alınırken 10 yıl ömür ve uygun saklama koşulları göz önüne alındığında, eğer lastik 2 yıl önce üretilmiş ve saklanmış ise 8 yıl daha ömrü vardır..
Binek ve hafif ticari araçlara yönelik kullanılmış veya kullanılmamış (yedek-stepne dahil) lastikler üretim tarihinden sonra on (10) yaşını doldurmuş ise, gözle görünür herhangi bir hasara veya şekil bozukluğuna sahip olmasa dahi ya da diş dibi derinliği kullanım için yeterli gözükse dahi yenileri ile değiştirilmelidir.
Lastiklerin üzerinde üretim tarihi olarak önce kaçıncı haftada üretildiyse o yazar. 1 yılda 52 hafta var. 1 ocaktan itibaren sayın her ayda ortalama 4 hafta var.ve yılın son iki rakamı yazar. Yayınlanan resme bakın daha iyi anlayacaksınız.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.