Safranbolu’da Ne Yapılır?

Safranbolu’da Ne Yapılır?

Safranbolu’da Ne Yapılır?

Safranbolu; birçok insanın gitmek isteyip de gidemediği bir yer olarak bilinir. Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alır. Karabük’e bağlı bir kent olduğunu söylemek gerekir. Ziyaretçileri tarafından zamanın durduğu kent olarak adlandırılmıştır. Gören herkesi kendisine hayran bırakan mimarisiyle dikkat çeker. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerine burada rastlanır. Safranbolu evleri son derece popülerdir. Bunun yanı sıra, Safranbolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin de övgüyü hak ettiğini söylemek gerekir. Siz de günün birinde Safranbolu’ya gitmeye karar verebilirsiniz. Bu noktada, gitmeden evvel Safranbolu otelleri için rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Safranbolu Gezilecek Yerler

Safranbolu; her ne kadar hak ettiği değeri göremese de birçok özelliğiyle fark yaratıyor. Gelin, Safranbolu’nun gezilip görülmesi gereken yerlerine yakından bakalım!

  • Safranbolu evleri sizi de çok etkileyecek. Burada her birisi ince bir zevkin ürünü olan iki bini aşkın eve rastlayabilirsiniz. Evlerin son derece dayanıklı olduğunu ve geçmişten günümüze hasar görmeden ulaştığını söyleyebiliriz. Hatta, 800 ev koruma altına alınmıştır. Ahşap işlemeli tavanları, kalem işleri ile süslenmiş duvarları ve daha birçok özelliğiyle fark yaratan evlerdir.
  • Cinci Han; mutlaka görülmesi gereken bir diğer yer olarak dikkat çekiyor. Safranbolu’nun en değerli yapısı olarak bilinir. Güncel tarih itibariyle, etkinlik merkezi haline gelmiştir. Ayrıca, bünyesinde birtakım otel ve kafeleri de barındırır. Burada Türk mutfağının en güzel yemeklerini tadabilirsiniz.
  • Safranbolu Kent Tarihi Müzesi; 2006 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlayan bir yerdir. Bu müze sayesinde Safranbolu’ya dair merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Çünkü, Safranbolu ile ilgili çok sayıda belgeyi bünyesinde barındırır. Safranbolu ticari yaşamının yanı sıra geleneksel el sanatlarına dair birtakım sunumlar da yer alır.
  • Safranbolu’nun en değerli yerlerinden birisi de Kaymakamlar Gezi Evi! Üç katlı bu yapıda toplam sekiz oda bulunuyor. Bu konak; ahşap işçiliğinin en güzel örneklerinden birisi olmasından dolayı son derece değerlidir. Haftanın altı günü ziyaret edilebilecek bir yer olmakla beraber girişi de ücretlidir.

Safranbolu Otel Tavsiyeleri

Safranbolu; gezilecek yerlerinin yanı sıra otelleri ile de dikkat çekiyor. Gelin, en iyi Safranbolu otelleri hakkında bilgi verelim!

  • Havuzlu Asmazlar Konağı Safranbolu: Lüks Safranbolu otelleri arasında yer alır. Mimarisiyle herkesi etkileyen bir konaktır. Oldukça hoş bir bahçesi vardır. Kablosuz internet seçeneğinin yanı sıra birbirinden güzel yemekleri ile de meşhurdur.
  • Akbulut Konak: Geleneksel bir Safranbolu konağı olarak dikkat çeker. Nostaljik dekorasyonu ile göz doldurur. Başta ücretsiz internet bağlantısı olmak üzere çok sayıda avantajı ile dikkat çeker.
  • Nimet Hanım Konağı: Misafirlerine vale hizmeti sunan son derece sessiz ve sakin bir işletmedir.
  • Hilton Garden Inn Safranbolu: Uygun fiyatlı Safranbolu otelleri arasındadır. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra harika restoranları ile de dikkat çeker.
arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.