Kontağı Çeviriyorum Otomobil Çalışmıyor

Kontağı Çeviriyorum Otomobil Çalışmıyor

Kontağı Çeviriyorum Otomobil Çalışmıyor – Otomobiller mekanik haletler olmaları sebebiyle kimi zaman kullanıcılarına sorun çıkarabilmektedir problemler içinde aracın emek vermemesi, motorun hararet yapması, sileceklerin emek vermesi, kapıların kilitlenmesi, bilhassa elektronik araçlarda araçların beyninin karışması, camların açılmaması yada klimanın muntazam emek vermemesi benzer biçimde daha birçok sorun ortaya çıkabilmektedir.

Bu problemler içinden bazıları rahat olsa da bazıları ciddi problemler olmakta ve ne olursa olsun aracın satın alındığı yere servise verilmesi gerekmektedir.
Çoğu zaman kullananların oldukça sık karşılaşmış olduğu mesele kontağı çeviriyorum otomobil çalışmıyor problemi olmaktadır. Bir aracın kontağa çevrildiğinde emek vermemesi için birçok değişik etmen bulunmaktadır. Bilhassa araştır herhangi bir sorun olmaması halinde çalışmadığında çoğu zaman akü bitmiş olabilir, marş arızalı olabilir yada ateşleme sisteminde arıza meydana gelmiş olabilir.

Bunların yanı sıra klik sesi duyulduğunda motor çalışmazsa bu akünün zayıf yada akut terminalleri içinde zayıf bir bağlantı olduğu anlamına gelmektedir.

Başlıklar

1 Marş Basıyor Fakat Otomobil Çalışmıyor2 Dizel Motor Niçin Geç Çalışır?3 Sabah Otomobil Niçin Çalışmaz?
Marş Basıyor Fakat Otomobil Çalışmıyor
Vasıta kullanıcılarının sık sık karşılaşmış olduğu bir öteki mesele ise marş basıyor fakat otomobil çalışmıyor problemi olmaktadır. Bu sorun yaşandığında çoğu zaman anahtar döndürüldüğünde anahtar ile beraber marş motoru da dönmekte sadece otomobil çalışmamaktadır. Bu durumlarda ise çoğu zaman yakıt bitmiş olabilir yada bujiler bozulmuş ya da motorda sıkışma meydana gelmiş olabilir.
Motorların emek verme prensibi içinde yakıtın sıkıştırılarak ateşlenmesi yer almıştır. Sadece yakıt bittiğinde yada ateşlemeye destek olan bu kişilerde bozulmalar meydana vardığında motora yakıt gitmemekte ve vasıta çalışmamaktadır.
Anahtarı çevirdiğinizde yakıt pompasından klik sesi gelmemesi halinde yakıt pompası arızalanmış olabilir. Bu durumda arızalanmış yakıt pompası motora yakıt gitmesini önleyeceği için vasıta çalışmayacaktır.

Bir öteki etmen ise kontağını çevrildiğinde egzoz da gaz kokusu olmasıdır. Egzoz da gaz kokusu görülmesi aracın çalışmasının sebebinin bu şeylerden kaynaklandığına işaret olabilmektedir.
Kontağı Çeviriyorum Otomobil Çalışmıyor

Dizel Motor Niçin Geç Çalışır?
Motor yağı viskozitesi düşük olduğunda ince ve soğuk havalarda dahil akışkan bir kıvamda olmaktadır. Bir motor yağının viskozitesi ne kadar yüksekse ve kadınsal soğuk havalarda oldukça daha çok kalınlaşır bundan dolayı kimi zaman araçlar geç çalışabilmektedir.
Bu aşamada çoğunlukla dört gözle beklenen dizel motor niçin geç çalışır? Sorusuna yanıt olarak içinde yer edinen motor yağının viskozitesi yüksek ve kalınca olduğundan soğuk havalarda normale nazaran daha geç çalışabilmektedir.
Bu yüzden dizel araçlarınızı mümkün olduğunca soğuk havalarda sıcak tutmaya itina göstermeniz motorun donmasını önleyerek aracınızın daha kısa sürede çalışmasına destek olacaktır. Bilhassa karlı havalardan devamlı olarak donan vasıta motorları kişilerin günlük hayatlarını büyük seviyede aksa atmaktadır.

Sabah Otomobil Niçin Çalışmaz?
Bilhassa soğuk havalarda tüm gece soğuk havaya maruz kalan aküler kendi kendilerine boşanma makta yada doğmaktadır var bu da birçok aracın sabahları çalışmamasına niçin olmaktadır. Birçok kişinin merak etmiş olduğu sabah otomobil niçin çalışmaz? Sorusunun cevabı olarak aküden kaynaklandığını söyleyebiliriz.
Bu durumda akünün değiştirilmesi yada şarj edilmesi gerekmektedir bununla birlikte araştırın sabah çalışmamasının sebebi marş rölesinden de kaynaklanabilmektedir. Marş rölesinin içinde yer edinen kabloların zaman içinde kirlenmiş yada hasar görmüş olması aracın çalışmasını engellemektedir.
Bunun yanı sıra aküye bağlı olan kabloların kutup başlarının gevşemiş yada aşınmış olması da uzun süre durağan(durgun) halde bekleyen araçların çalışmamasına niçin olmaktadır.

Post Views:
2

İlgili Yazılar:
Hararet Göstergesi Çalışmıyor
Hız Göstergesi Niçin Çalışmaz? Hız Göstergesi Çalışmıyor
Marş Dinamosu (Motoru) Nedir? Arıza Emareleri ve Tamiri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?Beğen 0Kalp 0Komik 0Şaşkın 0Yorumsuz 0Üzgün 0Bilgilendirici 0Kızgın 0

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.