Airbag Işığı Niçin Yanar? Airbag Uyarı Işığı Sebepleri

Airbag Işığı Niçin Yanar? Airbag Uyarı Işığı Sebepleri

Airbag ışığı niçin yanar  sorusu vasıta kullanıcıları tarafınca bir fazlaca araştırılan mevzular içinde yer almaya devam ediyor. Araçlar çalmış olduğu süreçlerde gösterge kısımlarında aniden hava yastığı olarak da malum airbag ışıkları yanıyorsa kaygı edilmesi ihtiyaç duyulan tek durum eğer bir kaza durumu meydana gelirse hava yastıklarının açıklamayacak bulunduğunu bilmek gerekir. Başka bir mesele anlamına gelmiyor. Fakat aksi durumlarda can kurtarıcı olarak malum airbag emek vermemesi sorunları bununla beraber getirecektir.
Airbag uyarı ışığı sebepleri kısmına girmeden ilkin her on yılda bir tertipli olarak denetim edilmesi ihtiyaç duyulan sistem olarak gözlenir. Şu sebeple sistem üstünde genel olarak sensör ve kablolarda zamandan dolayı yıpranmaların meydana geldiği biliniyor. Doğal olarak ki bu durum sistemin tamamen değişmesi gerektiği anlamına da gelmiyor. Fakat sistemin denetim edilmesi muntazam emek vermesi mevzusunda oldukça etkili olan durumlar içinde içeriyor.

Başlıklar1 Airbag Işığı Söndürme2 Airbag Lambası Sarı Yanıyor
Airbag Işığı Söndürme
airbag ışığı söndürme için kontrollere gitmek gerekir. Denetim kısmında sorunların niçin meydana geldiği tam olarak gözlenecektir. Yanma durumlarının en yaygın nedenlerine bakılacak olduğu vakit ön koltukların alt kısmında yer edinen konnektörlerden dolayı olduğu bilinecektir. Ön koltukların sık bir halde ileri ve geri hareket ettiriliyor olması karşısında fişler gevşer ve yıpranmasından dolayı zaman içinde arıza olmasına niçin olur. Bu şekilde anlarda genel olarak fişlere hava tutmak ve geri takmak durumun düzeltilmesine destek olacaktır.
İlginizi çekebilir: Akü Takviyesi Kablosu Kaç Amper Olmalı?

Airbag ışığı niçin yanar kısmında vasıta aküsünde zayıflama olması ya da tamamen bitmesi dikkatleri çekebilir. Bataryaların tamamen şarj olması ya da yenisi ile değiştirilmesi peşinden bu mesele çözülebilecektir. Bunların yanı sıra ön koltukta doluluk sensörleri içeriyor. Ağırlığa duyarlı bir emek verme prensibi yer alır. Eğer ön koltukta oturan yolcu belirlenen ağırlıktan daha çok olursa bir çarpışma anı sıra yolcunun hava yastıklarının açılmasına engel olur. Sensör esnasında herhangi bir arıza meydana girse bu durum oluşacaktır.
Airbag Işığı Niçin Yanar? Airbag Uyarı Işığı Sebepleri
Airbag Lambası Sarı Yanıyor
airbag lambası sarı yanıyor kısmı arızanın yolda bulunduğunun habercisi olacaktır. Airbag uyarı ışığı sebepleri birçok değişik nedene dayanırken bir taraftan da {nasıl} söndürülecek olduğu merak ediliyor. Doğal olarak li bunun için birden fazla yöntem yer alacaktır. Yanan ışıkları söndürmek için;

Anahtar kontağa takılır ve peşinden on konumuna getirmek gerekir.
Airbag ışıkları takip edilerek 7 saniyelik süreçler içinde devam eder ve peşinden söner. Sönmesinin derhal peşinden kontak kapatılır ve tekrardan üç saniye kadar bir süre bekletilir.
Kontak tekrardan on konumuna getirilir ve bu işlem tekrardan yeniden edilir. İşlem iki kere yeniden edilir.

Vasıta çalmış olduğu ilk an airbag ışıkları 7 saniye süresince yanmasına devam etmeli ve peşinden da tamamen sönmesi gerekir. Bu sayede araçlarda airbag ışığı yanması sorunlarını çözebilmek adına sıfırlama işlemi yapılmış olur.
 

Post Views:
191

İlgili Yazılar:
ABS Işığı Niçin Yanar? Sebepleri ve Çözümleri
Airbag (Hava Yastığı) Lambası Niçin Yanar?
Volkswagen Uyarı İşaretleri – Lambaları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?Beğen 0Kalp 0Komik 0Şaşkın 0Yorumsuz 0Üzgün 0Bilgilendirici 0Kızgın 0

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.