Avrupa’nın En Temiz Boyahanesinde TOGG’un Boya Denemeleri Başladı!

Avrupa’nın En Temiz Boyahanesinde TOGG’un Boya Denemeleri Başladı!

Yerli otomobil TOGG sona yaklaştıkça yeni gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. 2022’nin son çeyreğinde ilk seri üretimi tamamlanacak otomobil için tesis emekleri hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk C-SUV gövdesinin üretildiği haberini aldığımız otomobilin Gemlik’teki Avrupa’nın en temiz boyahanesinde boyasız denemeler başladığı bilgisi verildi. Gemlik Tesisi’nde bir sonraki aşamanın ise boyalı şekilde yapılacağı duyuruldu.
Avrupa’nın En Temiz Boyahanesi Gemlik’te Kuruldu

Yüzde yüz yerli bir marka ortaya çıkmayı hedefleyen TOGG, seri üretime bir adım daha yaklaştı. Akıllı ve çevreci özellikleri, insansız çalışan robotları ve son teknoloji tesisi ile “Bir Fabrikadan Daha Fazlası” olarak tanımlanan tesiste son olarak olarak boyahane kurulumu da tamamlandı. 5 gr/m2’den azca “uçucu organik bileşen” salımı ile beraber Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i değerleri ile Avrupa’nın en temiz boyahanesinde boyasız denemeler de başladı. Ek olarak C-SUV gövdesinde gerçekleşecek bir sonraki adım ise boyalı şeklinde olacak.
Cumhuriyet Bayramı’nda İlk C-SUV Üretim Hattından İnecek

TOGG’un Gemlik Tesisi’nde ilk C-SUV, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı‘nda banttan inecek. Homologasyon testlerinin yapılmasının arkasından senenin son çeyreğinde heyecanla beklediğimiz ilk C Segment SUV olan ilk TOGG otomobil çıkmış olacak. Bununla beraber tesis artık seri üretime başlamış olacak. Peşinden gene C Segment otomobilleri Sedan ve Hatchback olarak hız kesmeden üretim hattına girmeye hazırlanacak. Ek olarak B-SUV ve C-MPV’nin de üretiminin tamamlanmasıyla beraber 2030’a kadar TOGG ailesi tamamlanmış olacak. önümüzdeki 7 yıl içinde 1 milyondan fazla tane üretecek TOGG, ilk otomobili C-SUV hakkında hemen hemen fiyat bilgisi ise hemen hemen paylaşmadı.
İlk Yerli Otomobil Hangi Renk Olacak?
2023 senesinde üretim hattından inecek otomobil hakkında her gün yeni bir haber gelmeye devam ediyor. Son olarak firmanın CEO’su Gürkan Karakuş’un yapmış olduğu açıklamada TOGG’un ilk ürünü otomobil olamayacağını belirtmişti. Bunun arkasından aracın üretileceği tesisten yeni görüntüler paylaşıldı. TOGG’un toplumsal medya hesabı üstünden paylaşmış olduğu videoda yerli otomobilin boya aşamasının {nasıl} olacağı bizlere yayınlandı. Öte taraftan meydana getirilen paylaşımda TOGG takipçilerini ilk C-SUV’nin hangi renk olacağını tahmin etmeye yönlendirdi. Ek olarak boya aşamasının ise tamamen robotlar tarafınca yapıldığı dikkat çekti.

TOGG’dan Teknoloji Sürprizi: İlk Ürünü Otomobil Olmayacak!

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.