En Azca Yakan Otomobiller Sıralaması 2022 ⛽

En Azca Yakan Otomobiller Sıralaması 2022 ⛽

Otomobil sahibi olmak hepimizin ortak ihtiyacı ve isteğidir diyebiliriz. Günümüz şartlarında gerek iş gerek okul için otomobil fazlasıyla gerekseme haline gelmiştir. Fakat her ne kadar bir vasıta sahibi olmaya ihtiyacımız da olsa en önce haklı olarak harcayacağımız yakıtı düşünüyoruz. Ikimiz de sizler için otomobil sahibi olmadan ilkin bilgilenmeniz için minimum yakan dizel otomobiller sıralaması hazırladık. Minimum yakan otomobiller hangileri? Azca yakıt tüketen araçlar sıralamasında ilk ona kimler girer. Minimum yakan otomobiller hangileri? Fazlaca azca yakan otomobil tavsiyesi arayanlar için araştırdık: En Azca Yakan Otomobiller Sıralaması 2022…

En Azca Yakan Dizel Otomobiller Sıralaması

Citroen C4 – 3,8 litre

Geçtiğimiz senenin en dikkat çeken otomobil modelleri içinde olan Citroen C4, kuvvetli bir tasarıma ve benzersiz bir karaktere haiz. Teknolojik olarak sürüş kalitesi ve güvenliğine ek olarak hız sabitleme ve yokuş kalkış desteğiyle de dikkatleri üstüne topluyor. Citroen C4, 100 kilometrede averaj 3,8 litre yakıt tüketiyor.

Peugeot 508 – 3,8 litre

Alçak gövdesi, heykelsi hatları ve sert, kuvvetli seçimi ile Peugeot 508, sportiflik ve inovasyon alanında yeni bir çağa imza atıyor. Yüksek verimliliğe haiz motorları ile sürüş esnasında gücü en yoğun haliyle hissettiriyor. Peugeot 508, 100 kilometrede averaj 3,8 litre yakıt tüketiyor.

Volkswagen Passat – 3,9 litre

Minimum yakan dizel otomobiller sıralaması Volkswagen Passat ile devam ediyor. Passat, başarıya giden yolda yalnız ondan beklediklerinizi değil, beklentilerinizin de ötesini karşılamaya hazır. Passat’ın motorları kuvvetli olmasıyla birlikte ekonomik de. Bu yüzden otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için Passat, muhteşem bir seçenek. Volkswagen Passat, 100 kilometrede averaj 3,9 litre yakıt tüketiyor.

Citroen C3 Aircross – 4 litre

SUV bir model olarak iddialı görünümüyle öne çıkan Citroen C3 AirCross daha olgun ve kuvvetli bir görünüm sunmak suretiyle yenilendi. Otomobil kullanıcılarına her tarza gore birçok değişik kombinasyon olasılıkları sunuyor. Citroen C3 AirCross 100 kilometrede averaj 4 litre yakıt tüketiyor.

Mini Cooper Clubman – 4 litre

Muhteşem donanımlı ve fazlaca yönlü olan bir tasarımı olan MINI Clubman, güç ve şıklığın baştan çıkarıcı bir bileşimi olarak karşımıza çıkıyor. Şık ve iddialı olan bu otomobil 100 kilometrede averaj 4 litre yakıt tüketiyor.

Fiat Egea – 4,1 litre

Uzun senelerdir fazlaca sevilen bir model olan Fiat Egea, mütevazi tasarımı ve konforuyla oldukça tercih ediliyor. Otomobilin 100 kilometrede averaj yakıt tüketimi 4 litre.

Renault Megane – 4,1 litre

Hem geniş hem de konforlu iç tasarımıyla ön plana çıkan Renault Megane, vatanımızda en fazlaca satılan bununla birlikte da en fazlaca kiralanan bir otomobil. Normal olarak ki bu kadar fazlaca tercih edilme sebeplerinden biri de yakıt tüketimi. Renault Megane Sedan 100 kilometrede averaj 4 litre yakıt tüketiyor.

BMW 1 Serisi – 4,2 litre

Fanatik bakışları üstüne toplayan BMW 1 serisi, yakıt mevzusuyla da kendini sevdiriyor. Otomobilin çağdaş tasarım dili ilk bakışta bile dikkat çekiyor. BMW 1 serisi, 100 kilometrede averaj 4,2 litre yakıt tüketiyor.

BMW X2 – 4,3 litre

Benzersiz ve muhteşem bir görünüme haiz olan BMW X2, şıklığının yanında sportif bir görünüme de haiz. Yüksek kaliteli iç mekan tasarımı, ultra konforu ve yüksek performansı ile oldukça iddialı. BMW X2’nin 100 kilometrede averaj yakıt tüketimi 4,3 litre.

En Azca Yakan Benzinli Otomobiller Sıralaması

Opel Corsa – 4,3 litre

Minimum yakan dizel otomobiller listemizin 2. esnasında şık tasarımı ve yüksek performansı ile Opel Corsa içeriyor. Konforlu bir sürüş deneyimi sağlamasının yanında oldukça da azca yakıt tüketen bu otomobil hem cebinize hem de çevreye dost bir yaklaşım sergiliyor. Opel Corsa, 100 kilometrede averaj 3.2 litre yakıt tüketir.

Peugeot 208 – 4,1 litre

Dönemin ötesinde olanlar için tasarlanmış Peugeot 208, atletik silueti, uzun sportif gövdesi ve baştan çıkarıcı yuvarlak hatlarıyla kuvvetli bir kişilik sergiliyor. Güvenlik ve sürüş destek asistanları ile birçok akıllı sürüş destek asistanlarını bir arada bulabilirsiniz. Peugeot 208, 100 kilometrede averaj 3,7 litre yakıt tüketir.

Citroen C3 – 4,2 litre

Çağıl ve dinamik bir görünümü bununla beraber getiren 2 değişik iç ambiyans ile Citroen C3’te, hususi koltuk temaları ve renk bilgileri da mevcut. Müşterilerin gereksinimleri ve kullanıcı deneyimlerinden alınan geri bildirimler doğrultusunda geliştirilen bu otomobil, bünyesinde barındırdığı konfor ve güvenlik ekipmanları ile de hayatınızı kolaylaştırıyor. Citroen C3, 100 kilometrede averaj 4,2 litre yakıt tüketir.

Nissan Micra – 4,5 litre

Minimum yakan benzinli otomobiller listemizin ilk esnasında yer edinen Nissan Micra, kent için son aşama ideal. Teknolojisi, stili ve kişiselleştirilebilir özellikleriyle caddelerde boy gösterin. Nissan Micra, 100 kilometrede averaj 4 litre yakıt tüketir.

Hyundai i10 – 4,9 litre

Kent için ideal boyutu ve yüksek konforu ile Hyundai i10 oldukça seviliyor. 1.0 litre, 3 silindirli, 67 PS, 96 Nm torklu yada 1.2 litre, 4 silindirli, 84 PS, 118 Nm torklu olmak suretiyle iki değişik motor seçeneği ile sunulan i10, 0-100 kilometrede averaj 4,9 litre yakıt harcıyor.

Kia Picanto – 4,9 litre

Çarpıcı bir tasarıma haiz olan Kia Picanto, bununla birlikte konfor ve itimat de vaat ediyor. Otomobil, 100 kilometrede averaj 4,9 litre yakıt harcıyor.

Mitsubishi Space Yıldız – 4,9 litre

Minimum yakan benzinli otomobiller listemizin son esnasında Mitsubishi Space Yıldız içeriyor. Güzel duyu ön yüzü, dinamik yan görünüşü ve çağdaş arka tasarımı ile yeni Space Yıldız, zarafet ve sportif görünümü bir araya getiriyor. Space Yıldız’ın koltuğuna otur ve konforlu bir sürüş deneyimine hazırlanın. Mitsubishi Space Yıldız 100 kilometrede averaj 4,9 litre yakıt tüketir.

Dacia Sandero – 4,9 litre

Kendini dinamik tasarımlı bir kent otomobili olarak tanıtan Sandero, yakıt mevzusunda da kendini sevdirmeyi başarıyor. Otomobilin 100 kilometrede averaj yakıt tüketimi 4,9 litre.

Renault Clio – 4,9 litre

Clio, inovatif sürüş teknolojileri ile donatılmıştır. Onunla geçirdiğiniz yolculuğu sizin için benzersiz bir keyfe dönüştürüyor. Haiz olduğu etken acil fren destek sistemi, eller özgür park benzer biçimde sürüşe destek güvenlik teknolojileri sizi her koşulda güvenli hissettirecek. Renault Clio 100 kilometrede averaj 3,6 litre yakıt tüketir.

Kia Rio – 5 litre

Devamlı gündemde kalmanın sırrı, daima dikkat çekici olmak ve de yüksek performansa haiz olmak. Artık daha uzun olan Kia Rio, şehrin dinamizmini üstündeki bakışlara yansıtıyor. Kia Rio, kusursuz ve ergonomik tasarımı ile gözler onun üstünde. Kia Rio, 100 kilometrede averaj 4,8 litre yakıt tüketir.

En Azca Yakan Hibrit Otomobiller Sıralaması

Fiat Panda – 1 litre

Panda; 1.0 Firefly 70 Hp Hybrid mild Hybrid motor ile donatıldı. Üstelik şimdiye kadarki en rahat ve çevre dostu şekilde seyahati vaat ediyor. Otomobil 100 kilometrede averaj 1,0 litre yakıt harcıyor.

Volvo S90 – 1.9 litre

Otomobillerinin dayanıklılığı ile adından sık sık söz ettiren Volvo, S 90 modelinin yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor. Premium ve bununla birlikte akıllı bir sedan olan S 90’ın 100 kilometrede averaj yakıt tüketimi 1,9 litre.

Toyota Yaris – 2.8 litre

221’de senenin otomobili seçilen Toyota Yaris, yenilikçi hibrit teknolojisini şehirde ve otoyolda muhteşem ve uyumlu bir tasarım ile bir araya getiriyor. Otomobilin 100 kilometrede averaj yakıt tüketimi 2,8 litre.

Toyota Corolla Sedan – 3.5 litre

Şık ve akıcı çizgilere haiz Toyota Corolla Sedan, kuvvetli duruşu ile de dikkat çekiyor. Aynı süre da yakıt cimrisi oluşu da cezbediyor. Otomobil 100 kilometrede averaj 3,5 litre yakıt harcıyor.

Honda Jazz – 3.7 litre

Dış tasarımda olabildiğince yalın ve dinamik hatlara haiz olan Jazz, sorunsuz hibrit sürüş deneyimi vaat ediyor. Otomobilin 100 kilometrede averaj yakıt tüketimi 3,7 litre.

Toyota Corolla Hatchback – 3.8 litre

Çağıl son zamanların ikon modeli Toyota Corolla Hatchback yakıt tüketimi ile de yüzleri güldürüyor. Otomobil 100 kilometrede averaj 3,7 litre yakıt harcıyor.

Toyota C-HR – 3.8 litre

Zarif ve dinamik dış tasarımı ile dikkat çeken Toyota C-HR bununla birlikte üstün konfor da sunuyor. Konforunun yanında performansı da cabası. Otomobil 1.8 hibrit motoru ile 100 kilometrede averaj 3,8 litre yakıt harcıyor.

Fiat 500 – 3.9 litre

Fiat 500, küçük boyutu ile ikon haline gelmiş bir kent otomobili. Üstelik Hybrid teknolojisi, otomobilin verimliliğini artırıyor. Hem de daha üstün ve rahatlatıcı bir sürüş deneyimi için CO2 emisyonlarını da azaltıyor. Otomobil, 100 kilometrede averaj 3,9 litre yakıt harcıyor.

Volkswagen Golf – 4 litre

Yılların alışılagelmiş hatchback modeli Golf, bu kez hibrit teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Otomobil, 100 kilometrede averaj 4 litre yakıt harcıyor.

Toyota Camry – 4.3 litre

Camry enerjisini, sessiz 2,5 litre kendi kendini şarj eden benzinli hibrit motordan alıyor. Otomobil, 100 kilometrede averaj 4,3 litre yakıt harcıyor.

Sıfır Km Hibrit Hatchback Otomobiller

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.