Chevrolet Cruze Alınır Mı?

Chevrolet Cruze Alınır Mı?

ABD’nın otomobil devi General Motors, 2015 senesinde Chevrolet’in Avrupa pazarından çekileceğini deklare etti. Ek olarak Marka, Avrupa’da daha oldukça tutulan Opel ve Vauxhall markalarına ağırlık vereceğini belirtmişti. Chevrolet’in Türkiye pazarından ayrılmasına karşın, şuan hala ikinci el Chevrolet Cruze modelleri günümüzde hala fiyat performans açısından en makul otomobillerden biri olarak gözüküyor. Bu anlamda uygun fiyatlı aile aracı satın almak isteyenler, Chevrolet Cruze kullanıcı yorumlarını dikkate alıyor.
Vasıta satın alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı hususlar vardır. Artan yakıt fiyatlarıyla beraber şuan en oldukça dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan konulardan biri de yakıt tüketimidir. Aracın uzun solukta yakıt tasarrufu sağlaması size para kazandırır. Bunun haricinde Türkiye’de yedek parça tedarik mevzusunda kolay ulaşılabilir olması dikkat edilecekler içinde yer ediniyor. Bu mevzuları ve daha fazlasını Chevrolet Cruze modeli için sizler için inceledik ve araştırdık.
Chevrolet Cruze 

Chevrolet araçlarda en oldukça tedirgin eden unsurlardan biri de fabrikanın Kore ve Rusya’da bulunması. Bu durumdan dolayı oluşan tedarik sorunları kullanıcıları tedirgin etse de kuşku duyulması gereksizdir. Zira GM’un ürettiği ve denk kalitedeki birçok yedek parça markası da şuan piyasada bolca oranda var. Bununla beraber Chevrolet Cruze modelleri ömürlerini doldurup hurdaya çıkana kadar orijinal ve denk yedek parça bulmak {hiç de} zor olmasa gerek. Modelleri lüks segment olarak adlandırılsa da kullanıcı yorumları oldukça iç açıcı değil. Ek olarak sürüş konforu, yokuş yukarı çekişinde fazlaca şikayete rastladık.
Yakıt Tüketimi
Yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde vasıta alırken en mühim hususlardan biri de yakıt tüketimidir. Öteki taraftan 80’li yıllarda Avrupalı otomobil üreticilerin ülkemizdeki istilasını izledik. Bunun üstüne Amerikalı otomobil üreticileri üvey evlat muamelesi görmeye başladı ve piyasadan yavaş yavaş çekilmeye başladı. Bunun sebebi ise Amerikan otomobillerinin oldukça yakması ve hantal oluşları. Örnek verecek olursak 2012 model Chevrolet Cruze’un yakıt tüketimi kent içinde 9.0 lt/100 km, kent dışı yakıt tüketimi 5.3 lt/100 km ve averaj olarak da 6.6 lt/100 km dir. Fakat kullanıcı yorumları bu verilerin üstündedir.
Euro Ncap Sağlamlık Testi
Bir otomobilin sağlam olarak nitelendirilebilmesi için yolcu bölümünü çevreleyen iskelet parçalarının bir kaza anında bozulma olmadan kendini koruyabilmesi gerekir. Chevrolet Cruze ise hala sağlam olarak vasıflandırılan araçlardan biridir. Ek olarak sağlamlık testleri meydana getiren kurum Euro Ncap tarafınca 2009 tarihinde açıklanan güvenlik verilerine gore 5 yıldız alarak en yüksek değerlendirme notuna haiz oldu.
Chevrolet Cruze Almalı mıyım?

 
Uzun solukta ikinci el otomobil piyasasında doğal ki zarar etmeniz mümkün değil. Fakat aracın yakıt tüketimi, 0-100’e hızlanması hakkında kullanıcılar negatif yorumlarını belirtiyor. Ek olarak bazı motor ve şanzıman hataları da mevcut. Bunlar, ikinci el piyasasında tutulmamasının sebeplerinden bazıları. Fakat denk araçları ile karşılaştırdığımızda fiyat performans olarak ötekilerden oldukça daha uygun fiyatlı bulunduğunu söyleyebiliriz. Son olarak artık yeni modellerini yollarda göremediğimiz efsaneleşmiş Chevrolet’ler den almayı planlıyorsanız, pozitif ve negatif özelliklerini inceleyip kararınızı verebilirsiniz.
Chevrolet Cruze 2. El Tutarları ve Satılık İlanları
Arabam Kaç Para?

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.