Skywell HT-i Eylül Ayında Türkiye’de Satışa Sunuluyor!

Skywell HT-i Eylül Ayında Türkiye’de Satışa Sunuluyor!

Türkiye’ye 2021 senesinde giriş meydana getiren Çinli Otomobil Üreticisi Skywell ürün gamını genişletmeye hazırlanıyor. Marka, geçtiğimiz yıl Yüce Motor distribütörlüğünde Türkiye pazarına giriş yapmıştı. Yüzde yüz elektrikli ET5 modelinin arkasından şimdi ise hibrit modeli Skywell HT-i satışa çıkıyor. Eylül ayından itibaren satışa sunulması beklenen aracın 1.267 kilometreye varan menzili ise dikkat çekiyor. Türkiye fiyatı hemen hemen belli olmasa da aracın Çin’deki fiyatının 22.000-30.000 dolar aralığında bulunduğunu belirtmekte yarar var. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Skywell HT-i ile alakalı detaylı detayları beraber inceleyelim.
Skywell HT-i: D Segment SUV!

Eylül ayında Türkiye yollarında göreceğimiz Skywell HT-i, D segment bir SUV olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda HT-i’nin 2800 mm dingil mesafesi ile 4698 mm boyu ve 1908 mm yüksekliği ile iç mekanda ferahlığı beraber getiriyor. Markanın elektrikli aracı olan ET5 şeklinde yeni modelde de bizi 12.8 inç multimedya ekran karşılıyor. Gene öteki model şeklinde tamamen yatırabilen ön sürücü koltuğu bulunuyor.
BYD Kaynaklı DM-i Hibrit Sistemi

Aracın motor tarafında ise Çin’in mühim markalarından BYD’nin hibrit sistemi kalitesi üstünde çalışılıyor. Bu sistem motorun emek verme süresince öteki geleneksel motorlu otomobillerden %20 daha verimli çalışmasını sağlıyor. Ek olarak içten yanmalı konumunda 1,5 litrelik benzinli 116 beygir güç ve 135 Nm tork üreten motor bizi karşılıyor. Bunun yanı sıra araçta, hibrit modellerde görmeye alışık olmadığımız yüksek kapasiteli elektrikli motor da mevcut. Şarj edilebilir hibrit olan modelde BYD kaynaklı DM-i hibrit sistemi vazife yapıyor.
“Sipariş Adedimiz 350’nin Üstünde”

Skywell HT-i satışa çıkıyor olmasının arkasından daha da fazla güçleneceklerini belirten Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş,
“Yüzde 100 elektrikli modelimiz ET5, Türkiye’de devasa yükseklikte bir ilgi görmüş oldu. Üstün teknolojik özellikleri, yüksek menzili ve fiyatıyla dikkatleri üstüne çeken modelimiz şimdiden 350 adedin üstünde satış gerçekleştirmiş oldu. Çip krizi şeklinde üretimi etkileyen etkenler olmasa bu sayı şu anda oldukça daha yukarıda olabilirdi. Gelecek yeni hibrit modelimiz Skywell HT-i ile de marka olarak güç kazanacağız. Yüksek menzilli elektrikli güç üniteli modellerimizle Türkiye pazarındaki büyümemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.
Sıfır KM Skywell Sıfır KM Paketleri Ve Tutarları
Arabam Kaç Para?

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.