Peugeot Markası Kronik Sorunları

Peugeot Markası Kronik Sorunları

Peugeot bilhassa bazı modelleriyle Türkiye’de oldukça popüler bir marka haline gelmiştir. Meşhur Fransız otomobil, bisiklet ve motosiklet üreticisi Peugeot, günümüzde Hollanda merkezli otomotiv şirketi olan Stellantis’in bir parçasıdır. Peugeot marka araçlar çoğu zaman tasarımlarıyla dikkat çekerler. Sadece bu dikkat çekici tasarımların yanında bazı problemleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için neredeyse tüm modeller için Peugeot Kronik Sorunları nedir? inceledik.
1- PEUGEOT LPG ‘Lİ ARAÇLARIN KRONİK SORUNLARI
Peugeot kronik sorunları denilince kim bilir ilk akla gelen problemler araca LPG takılmasından dolayı oluşmaktadır. Stop etme, benzin kokusu, elektriksel arızalar ve çekiş problemi sorunları LPG takılmış araçlarda kronik sorunlardır.

2- PEUGEOT PARTİKÜL FİLTRE TIKANMA OLASILIĞI
Peugeot Kronik sorunları içinde gene dizel otomobillerde genel olarak kronik mesele olan partikül filtre tıkanma olasılığı bulunmaktadır. Bilhassa 50.000-60.000 km üstü araçlarda vasıta dizelse partikül filtre tıkanma olasılığı yüksektir.
Dizel Partikül Filtresi Nedir?
“Dizel motorlarda yanma sonucunda organik olarak oluşan partikül maddeleri gidermek yada azaltmak amacı ile egzoz sistemine ilave edilen bir filtredir.”

3- PEUGEOT 2008 INTERCOOLER YAĞ KAÇAĞI
Turbo şarjlı motorlarda, turbonun emek vermesi sonucu ısı artar. Bu ısınan havanın soğutulması için intercooler kullanılır. Peugeot 2008 GT-Line 1.5 BlueHDI 130 EAT8 modelinde intercooler yağ kaçağı kronik bir sorundur.

4- PEUGEOT 206 KRONİK SORUNLARI
Peugeot 206 genel olarak kronik sorunları bol miktarda bulunan bir araçtır. Şık tasarımı sebebiyle oldukça güzel duyu duran Peugeot 206, alınmadan ilkin kronik sorunlarının bilinmesi ihtiyaç duyulan bir araçtır. Ön takımlarının acele arıza yapması, debriyaj teli kopması, sunroof arızası, kilometre sayacı problemi bu model araçlarda kroniktir.
Teker bilyaları orijinal değil ise ömrü kısadır. Averaj 1-1.5 yıl dayanır. Orijinal ise bir mesele teşkil etmez.
Araçta bulunan ve aküyü şarj etmeyi elde eden dolayısıyla araçta bulunan elektrikli aletlere lüzumlu akımı elde eden şarj dinamosunun bozulması gene Peugeot 206 kronik sorunlarıdır.
Hava yastığı ışığı problemi bu modellerde gene kroniktir. Ek olarak frene basıldığında kilometreyi gösteren ekranın kaybolması, frenin bırakıldığında normale dönmesi gene bu araçlarda kroniktir.

5- PEUGEOT 307 KRONİK SORUNLARI
2000 yılından beri tertipli olarak üretilen 307, çıkmış olduğu ilk günden itibaren kullanıcıları tarafınca oldukça sevilen bir modeldir. Görünüş olarak oldukça tatminkar olsa da, ne yazık ki bu araçta birçok kronik mesele bulunmaktadır. Peugeot seneler içinde bu kronik sorunlara çözümler bularak yeni modelleri piyasaya sürülmeye çalışılmıştır.
Sinyal kolu arızası ve şanzıman arızası bu araçlarda sık sık karşılaşılan kronik sorunlardır. Ek olarak sürücü cam açma düğmesi problemi gene bu araçlarda sık sık karşınıza çıkabilir.
Kalorifer petek contasının zaman içinde işlevini yitirmesi ve sürücü paspas altına antifriz sızdırması gene Peugeot 307 kronik sorunları arasındadır.
Ek olarak aracın beyniyle ilgili büyük bir nedenden ya da sigorta kutusu şeklinde minik problemlerden meydana gelebilecek BSI arızası 307 modelinde kroniktir.

6- PEUGEOT 406 SEDAN KRONİK SORUNLARI
Peugeot 406, 1995 ve 2003 yılları aralığında firmanın ürettiği orta derslik otomobildir. Peugeot’un büyük aslanı lakabı taşımaktadır. Bunun sebebi kuvvetli motorları bulunmasıdır. Sadece 406’nın benzinli modellerinde rölantide dalgalanma ve stop etme problemi kroniktir. Bu probleminin birden fazlaca sebebi olabilmektedir. Kronik bir mesele olmasına karşın birçok çözümü bulunmaktadır.

7- PEUGEOT 407 KRONİK SORUNLARI
Kaplamalı dış dikiz aynalarında ileri-geri boşluk yapması kroniktir. Ek olarak orta konsol yol bilgisayarı ve kilometre ekranına kararma gene kronik sorunlardandır.
Bunların haricinde değişik kronik sorunlarda bulunabilir. Burada yazılan kronik problemler genel olarak fazlaca malum ve karşılaşılan kronik sorunlardır. Peugeot markası bu kronik sorunlara genel olarak çözümler bulmuştur. Her çıkan yeni model ile birlikte önceki modeldeki kronik problemler çözülmeye çalışılmıştır. Nitekim yakaladığı başarılar yardımıyla Peugeot her yıl başarı göstermiş bir halde büyümeyi devam ettirmiştir. Mesela 2021 senesinde Peugeot 208, Avrupa’da en fazlaca satan otomobil olmuştur. Sadece eski modellerinde bilhassa parça bulunma zorluğu sebebiyle Türkiye’de kullanıcıları korkutan bir markadır.
Arabam Kaç Para?
Trink Sat!
İkinci El Peugeot İlanları

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.