Güneş Panelli Mini Elektrikli Vasıta Squad, Ön Siparişe Açıldı!

Güneş Panelli Mini Elektrikli Vasıta Squad, Ön Siparişe Açıldı!

Avrupa’da mini kent araçları şu sıralar oldukça popüler. Bu platformda halihazırda yollarda gördüğümüz Citroen Ami ve oldukca benzeri olan Opel Rocks-e benzer biçimde modellere bir yenisi daha ekleniyor. Hollandalı şirket olan Squad Mobility, mini kent araçlara bir yenisini daha ekledi ve Avrupa’da ön siparişe açtı. B sınıfı yeterlik gerektirmeyen vasıta ek olarak güneş paneli ile beraber kullanılıyor. Ek olarak yazın güneşli havalarda 20 km sürüş menzili sağlıyor.
Güneş Panelli Squad Avrupa Pazarında 6.250 Euro’dan Başlıyor

Squad Mobility, ortalama üç senelik geliştirme sürecinin sonunda satışa sunulan kompakt aracın Avrupa fiyatı da düzenlenen lansmanda paylaştı. Avrupa’da vergiler hariç 6 bin 250 Euro’dan satışı gerçekleşiyor. Vasıta şu an için yalnız ön siparişe açıldı. İlk teslimatlar ise 2023 senesinde gerçekleşeceği söyleniyor. Ek olarak düzenlenen lansmanda B sınıfı ehliyete gerek duymadan 14 ve 16 yaşındaki gençlerinde aracı kolaylıkla kullanabileceğini belirtti.
Şirket, Avrupa üstünden öncelikli olarak Hollanda, Almanya, Belçika ve Fransa’nın peşinden ABD üstünden de satışlarını gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bilhassa mahalle aracı olarak kullanmak için şimdiden oldukca ilgi görmüş oldu.
Yeni Squad’ın Teknik Özellikleri
Rejeneratif frenleme ve 220 V şarja ek olarak güneş panelleri ile 20 km menzil sağlanabiliyor. Park etmek için lüzumlu alan ise yalnız 2.4 m². Bu sayede aracınızı kolayca park edebilirsiniz. Ek olarak 1,6 kW‘lık değiştirilebilir dört tane lityum pil yardımıyla arka tekerlekler içi motorla tahrik edilir. Toplamda 100 km menzil ve 45 km/s azami hıza ulaşabilen kompakt araçtır.

Ek olarak iki yolcu koltuğu ve toplamda 68 litre bagaj alanı ile beraber geliyor. Pencerelerin yeterince büyük olmasına karşın güzel havalarda fazladan hava akışı için yan kapılar çıkarılabiliyor. Ek olarak ön açık oturum alanı, bardak tutucu, telefon tutucu ve USB şarj aleti bulunuyor.
Yolcu Güvenliğini Elde eden Takla Kafesi
Gündeme gelen başlıca sorulardan biri ise yeni kompakt aracın güvenliği oldu. Yeni kompakt vasıta, yolcuları güvenliğini elde eden bir takla kafesine haiz. Ek olarak şirket, yasal olarak lüzumlu olandan oldukca daha çok mühendisliğe haiz bulunduğunu belirtti.
Türkiye’nin En Ucuz Sıfır Otomobili: Tamamen Elektrikli Citroen Ami
Citroen AMI ve Renault Twizy Karşılaştırması I Teknik Özellikler

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.