Yağ Yakan arabaya ne yapılmalıdır Çözümü Nedir

Yağ Yakan arabaya ne yapılmalıdır Çözümü Nedir

Motorda yağ yakma problemi, düzeltilmesi son aşama masraflı bir bozukluk bulunmuş olduğu amacıyla, motor indirmeden tamiri amacıyla en oldukca araştırma oluşturulan problemlerden birisi. Birçok forumda ve blogda bu husus ile ilgili olarak birbirinden tutarsız açıklamalar var. Bizde Tüm vasıta yağ yakmaya çözüm diye verdiği önerileri tek tek denetim ettik ve neticelerini raporladık.

Özetlemek gerekirse tüm denediğimiz yollar ve aldığımız neticeler alttadır. Eğer aracınız yağ yakıyor ise sonuna kadar okuyun.

Araba neden yağ yakar?

10w 60 Kalınca Yağ Kullanmak : Yağ yakan motora yapılması lüzumlu olanlar ile ilgili olarak en bilindik ve ilk akla gelen çözüm motor yağını kalınlaştırmaktır. 10w 60 tam bileşik yağlar ile bozukluğun çözümü hususunu yağ yakan bir vasıta ile denetim ettik.

Kalınca Yağ Testi : Peugeot 206 GTI: Sonuçlar; 10-60 yağ hususlduktan sonrasında deneyim etme yapılmış oldu, egzozdan duman atması belli belirsiz azalsa da yağ yakma bozukluğu aynen devam etti. Asla tesirsiz değil yalnız %100 engelleme hususu ile ilgili yetersiz kaldı. Sorun Çözme hususu ile ilgili tesirleri 10/2,

Motor Yağı Katkıları ve Korucuları Kullanmak ; Motor katkıları, bilhassa yıpranmış motorlarda nano boşlukları doldurarak yağ yakmayı önlediği söylentilerini herkez duymuştur. Gerçek bir yağ yakan vasıtada bunu denetim ettik. Hem de üst kapak ve subaplar amacıyla tesirli olan bir katkı da ekledik. Kullandığımız Katkılar Sonucu Veriler

Motor Koruyucu Testi : Peugeot 206 GTI: Sonuçlar; Koruyucu ilk koyduğumuzda problem büyük oranda azalmış şeklinde görünse de birkaç gün içersinde aynı duruma geri döndü, Tahminimiz motor yağında tespit edilen katkının süre içersinde yağ ile eş güdümlü yakılarak atılmış olduğu. Tam olarak netice vermese de motora yapmış olduğu pozitif yönde tesir oranları: İlk 1 Hafta 10/5, Bir haftadan sonrasında 10/1 e kadar düşmekte.

Yağ yakan araca ne yapılmalıdır? maliyeti ne kadar tutar ?: Aracın katkılar, kalınca yağlar ve koruyucular ile kesilemeyen yağ yakma bozukluğu sebebi ile motoru indirerek yağ yakma sebebini bulduk. Aracımız sekman kırması sebebi ile yağ yakıyormuş. Sekmanlar değişti ve problem tamamiyle düzeldi.
Bazı dostlar söz hususu çözümleri denediklerini ve işe yaradıklarını söylemiş. Fakat bizim aracımızda işe yaramadı. Bunun sebebi galiba her aracın yağ yakma sebebinin değişik olması, Fakat Motor ustalarının ortak kanısı yağ yakan bir aracın tek çözümü motorun sökülme sidir şeklindedir. Organik olarak ki aracımız amacıyla yağ yakma probleminin çözümüne parça ve işçilik dahil 3200 TL Para Harcadık (2016 Yılı Ağustos Ayında) Aldığımız yağ ve katkılar ile toplamda yağ yakma bozukluğuna 3500TL para harcamış olduk.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.