Dizel Motor Ön Isıtma Gösterge Lambası Yanıp Sönüyor

Dizel Motor Ön Isıtma Gösterge Lambası Yanıp Sönüyor

Araç sahiplerinin genel problemleri otomobillerinde ansızın çıkan bozukluk problemleridır. Arıza problemleri her otomobilde kesinlikle değişim gösterir. Aracın ısıtma bujisi çalışırken,kontağı açtığımızda lamba kısmının vakitsiz bir halde yanıp söndüğüne tanık oluruz. Dizel kızdırma lambasının yanması, bozukluk işareti manasına gelir. Bunun amacıyla lüzumlu bakım amacıyla daha eskiden sinyal verir. Peki,bu dizel motor ön ısıtma gösterge lambası namacıyla yanar? bu problemlere namacıyla olan bozukluk tipleri nedir sizlere bu husus ile ilgili bulgular verelim.

Ilk olarak vasıtatan gelen akım voltajında ansızın nükseden problemler meydana çıkabilir. Eğer ısıtma bujisi vakitsiz yanıp sönüyorsa,bu akıma elektrik oldukca bir halde yüklenmiş olabilir. Kızdırma bujisine asla akım gelmemeye başladığı an itibari ile bu hal kontrolden çıkarak çekince yaratabilir. Bu amaçla bu hususta ilgi etmek ve lüzumlu kontrolleri doğru vakitte gerçekleştirmek son aşama önemlidir.Isıtma bujisi yanmış ise lamba asla sönmemeye başlayacaktır. Bu süratli ilerleyen bozukluk devamlı yanan lamba ile kendini belirgin bir halde belli etmeye,komut vermeye devam edecektir. Artık aracın iyi bir bakımdan geçme vakti gelmiştir. Eğer devamlı bu problemler ile karşılaşıyor ve vasıta asla performans sağlayamıyorsa ve devamlı sinyal veriyorsa bozukluk büyüklüğü ve küçüklüğü daha eskiden eksper ustalar doğrultusundan belirleme edilir.

Motor arıza lambası yanıyor çözümü nedir ?

Sabah işe gittiğinizde ilk iş olarak otomobilinizi çalıştırmak olur. Arabanın emek verme ve hareketlilik anında anında aracı sürmek oluşturulan en büyük yanlışlardan biridir. Öncelik ile vasıta minimum 5 dakika kadar hareket etmeden motoru çalıştırılmalıdır. Bu şekilde vasıta daha sıhhatli bir halde yol alacak,istenmeyen bozuklukların ortaya gelmesine zemin hazırlamayacaktır. Bir çok vakit kışın soğuk havalarda vasıta rölantinde sıkıntılar ve bozulmalar ortaya gelir. Bu havanın vermiş bulunmuş olduğu sert soğuk ile alakalıdır. Motor resmen soğuktan negatif bir halde etkilenir. Öncesinde çalıştırarak ve araya minimum 5 dakika hareket etmeden motoru çalıştırmak önemlidir. Soğuk havalarda buji bozuklukları ve rölanti bozuklukları ile sık sık karşılaşabilirsiniz.

Bir çok vakit vasıta sabah saatlerinde düzgüsel şartlardan oldukca duman çıkartıyor ise bu problem daha süratli bir halde yaygınlaşabilir. Bu tür durumların önlenmesi amacıyla seçilen yakıtın kaliteli olması son aşama önemlidir. Yakıtınızda ansızın artışlar ve harcamalar gözlemlediyseniz bu bozukluknın bulguları içinde konumunu alır. Bujilerde bozukluk nasıl belirleme edilir sorusuna verebileceğimiz yanıt ,kızdırma bujisine asla akım gelmemeye başladığı andır. Bujinin yanması ve akım çoklığı, elektriğin oldukca yüklü olması sebebi ile lambanın devamlı yanmasıdır. Bu bozukluk sinyalidir.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.