Murat Ekşi: Arazi Araçlarına Merakından 600 Tane Defender Land Rover Aldı

Murat Ekşi: Arazi Araçlarına Merakından 600 Tane Defender Land Rover Aldı

Murat Ekşi: Arazi Araçlarına Merakından 600 Tane Defender Land Rover Aldı,

gfgfg

Arazi araçlarına tutkusu ile tanınan İş Adamı Murat Ekşi, Askeriye tarafınca ihaleye çıkan 600 tane Defender Land Rover arazi aracı satın aldığını söylemiş oldu. Tutkusu ve hobisi hakkında bilgiler veren Ekşi’nin inşaat sektöründeki başarıları da gündemde.

Hobisini ticarete dönüştürdü

Arazi tipi araçlara olan tutkusu ile malum Ekşi, bu yöndeki tutkusunu  ticarete çevirme sonucu aldığını söylemiş oldu. Bu yöndeki faaliyetlerine 1997-2008 model araçlardan oluşan 600 tane Land Rover filosu satın alarak başladığını aktaran Ekşi, şu şekilde devam etti: “Satın alınan araçların bir kısmını Söğütlü 3.Organize Endüstri Bölgesi’nde bulunan fabrikasında satışa çıkardım. Araçların bazılarını da “Off Road” modifiyeden geçirerek yeni konsept şeklinde satışa çıkaracağım.”

Yeni ticari sahadaki faaliyetleri mevzusunda data vermeye devam eden Murat Ekşi, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’de kendim de dahil 100 binlerce kişinin klasik kasa defender meraklısı bulunduğunu biliyor olmam, bu şekilde bir işi ticarete çevirmemde en büyük etken oldu. Bu şekilde bir yatırımı doğru bularak Türkiye‘deki satışa sunulan askeri araçları toplama sonucu aldım. İnanıyorum ki bu aldığım araçları Restore ve Modifiye ettikten sonrasında meraklıları tarafınca talep görecek.”

Ek olarak Ekşi hususi restore ve modifiye yapacağı araçları meraklılarına www.defendergarage.com isminde sayfadan erişime sunduklarını da ekledi.

14 bin konut satışı ile gelen başarı

2000’den sonrasında 14 bin konut inşa edip satma başarısı gösteren Ekşi, sektöründe de gündem olan başarısıyla ilgili şunları söylemiş oldu:  “İstanbul ve Sakarya‘da inşaat yaparken, Temmuz 2016’da yapımına başlanılan ve tamamlandığında bağlantı yolları dahil toplamda 400 kilometrelik bir uzunluğa haiz olacak, Şimal Marmara Otoyolu’nun İstanbul-Karasu arası mesafeyi bir saate düşeceği fazlaca mühim bir gelişmeydi. Şundan dolayı bu gelişme ile Sakarya‘nın Karasu ilçesine taleplerin iyice artacağını açıktı. Fırsatı değerlendirmek için yatırımlarımın ağırlığını Karasu ve Sakarya‘ya çevirdim. 2016 yılından sonrasında konut satılmasında üstün dereceli dercelere ulaştım,inşa ettiğim konutların tamamını satarak büyük bir başarıya imza attım.”

İnşaat sektöründe elde edilmiş deneyim ve başarılarını sürdürmek için yeni proje tasarımları üstünde çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Ekşi, bununla birlikte yeni ve değişik sektörlerdeki varlığını da arttırmak için tutkularından yola çıktığını beyan etti.

Ekşi: Nargile tütünü ihracı da yapıyoruz

Ticari etkinlik sahasını genişletme mevzusunda arayışlarının dürdüğünü aktaran Ekşi, bu kapsamda yeni çıkan ürünler, pazarlar ve fırsatları fazlaca yakından takip ettiğini aktardı. Bilhassa bazı ülkeler için Türk tütünü ve nargile kültürünün öneminin bulunduğunu aktaran Ekşi, bu konudaki talepleri karşılamak suretiyle nargile tütünü ihracatı yaparak, ülkemize döviz kazandırmaya başladıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.