Citroen DS5

Citroen DS5

Citroen DS5 nasıl bir araba Alınır Mı ?

PSA Grubu’nda yer edinen Fransız otomobil üreticisi Citroen, DS5 modelini kardeş markası olan Peugeot’nun 3008 ve 5008 platformları üstüne kurulu olarak üretimini gerçekleştirmektedir. Citroen DS5 modelinin bu yüzden bir çok detayı Peugeot 3008 ve 5008 modellerine dayanmaktadır. Hatta ölçütleri de birbirine yakın olurken bunlar; uzunluk 4520 mm, genişlik 1850 mm ve yerden yükseklikte 1500 mm olarak ifade edilmektedir. DS5 modeli, Citroen’in C4 ve C5 modelleri içinde olduğu da belirtilmektedir.

Motor tiplerinde de yelpazenin geniş olduğu görülmektedir ki bunlar hem benzinli hem dizel hem de hibrit versiyonlu olarak karşımıza çıkmaktadır. Benzinli motoru 1,6 litrelik THP tip olurken 156 beygir güç ve 240 Nm tork kıymeti üretebilmektedir. Dizel motorları ise 1,6 litrelik e-HDİ 112 beygir güç ve 285 Nm tork kıymeti üretmekte, diğeri ise 2,0 litrelik HDİ olarak 163 beygir güç ve 340 Nm tork kıymeti üreterek güç ve performansı ortaya çıkarabilmektedir. Son olarak hibrit versiyonu ise 2,0 litrelik HDİ dizel ünitenin 163 beygir güçlük versiyonuna eklenirken, 37 beygir güçte hibrit4 teknolojisi ile geliştirilen elektrik motorundan sağlanmaktadır. Hibrit versiyonun çevreci bulunduğunu da km başına atılan CO2 miktarının gram cinsinden 99 değerinde olmasıyla görülebilmektedir.

Motor yelpazesinin geniş olmasıyla ihtiyacınıza uygun olan yeni Citroen DS5 modelini seçebilirken, bir çok versiyonda da en yeni teknolojik imkânların standart olarak yer aldığını da bilmeniz gerekmektedir.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.