FC5 Honda Civic

FC5 Honda Civic

FC5 Honda Civic nasıl bir araba ?

Avrupa’ nın en oldukça tercih edilen araçlarından olan Honda Civic, gene 2017 senesinde üretmekte oldukları 1.6 yeni modeli ile tüketicilerin ilgisini üstüne topluyor. Maalesef son modelden bundan önceki model de, kapasitesi açısından bir ekip problemler yaşanmıştı. Maalesef aile araçları için birazcık düşük kapasiteli üretilmesinden dolayı rekabet piyasasında rakip üreticiler ile sıkıntılı bir mücadeleye girmek mecburiyetinde bırakılmıştı. Bu durumu artık avantaja çevirmek ve yeni modelinde daha geniş bir kapasite ile üretim gerçekleştirmek isteyen Honda, 2017 Honda Civic 1.6 modelinde hem daha çağdaş kasa hem de daha geniş bir kasa ile tüketicilerine destek olacak.

10. Kasa Ve Nesil Honda Civic

2017 Honda Civic sedan modeli olan 1.6 motora haiz bu model, her açıdan elbet ki kullanışlı ve rahat. Gene ölçüleri de öteki modellerine gore oldukça geniş olurken, rakiplerinden daha uzun dizaynı ile kullanıcılarına sunuyor. Kesik dış çizgileri ile daha sportif bir görünüm kazandırılmış olurken, sport vasıta sevenler için tercih edilir hale getirildi.

İç mekânda da yenilikler meydana gelirken, esnek yapı daha üst seviyeye çıkarıldı. Normal olarak ki bagaj hacmi pek oldukça rakip markanın modellerine gore geniş tutulurken, toplamda 478 lt bagaj hacmi ile üretildi. Fakat bagaj genişleten büyülü koltuk sisteminin bu model için bulunduğunu söyleyemeyeceğiz. Her ne kadar pek oldukça modelinde koltukların tamamen yatırılması ile bagaj hacmi 2-3 katına çıkarılmış olsa da bu modelinde bu özellik mümkün görülmüyor.

Sürücüye daha rahat bir kullanım sunulması adına, turn by turn uydu navigasyon özelliği sürücü önünde konumlandırılmış. Gene bunun yanı sıra yarı dijital gösterge ile daha rahat bir kullanım mevcut. Normal olarak ki denetim düğmeleri de direksiyona monte edilmiş halde olurken, sürüş esnasında birçok fonksiyonu kullanmak daha rahat olacak. Normal olarak ki bu kontroller gene dokunmatik ekranlar ile mümkün olurken, konsolda yer edinen denetim düğme kalabalık sorunları da ortadan kaldırılmış.

Motor hakkında

                Su soğutma özellikli ve 4 zamanlı olarak tasarlanmış. 4 silindirli ve 1.6 litre kapasiteye haiz olurken, 125 PS, 152 Nm tork gücüne haizdir. Benzinli ve LPG uyumlu motorları da bulunmaktadır. 6 ileri vites sistemi bulunurken, CVT şanzıman tercih edilmiş. 0-100 km hızlanması ile averaj olarak 10.6 saniye olurken, CVT için bu süreç 11.6 olmaktadır. Maksimum hız ise 205 km/s olarak biliniyor.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.