Opel Crossland X

Opel Crossland X

Opel Crossland X nasıl bir araba ?

Opel bildiğiniz benzer biçimde senelerdir ürettiği vasıta modelleri ile çağıl mimarisi ile tüketicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Sizlere bu yazımızda, 2017 model, Opel Crossland X modeli hakkında bazı incelemelere ve özelliklere yer vererek, destek olacağız.

Yeni modeli görücüye çıkmış olduğu bilinirken, aslen Mokka X modeline benzer bir model ile kullanıcılarına sunuluyor. Fakat uzunluk olarak 4212 mm olarak fazlaca azca da olsa daha kısa bir tasarım ön planda. Bu model Mokka X modeline nazaran 7 mm daha yüksek olarak dizayn edilmiştir.

Bagaj hacmi, 410 litrelik bir alana haiz olurken, öteki modeli olan Meriva için ise kızaklı koltuk tasarımı faydası ile bu hacim 520 litreye kadar yükselebilmektedir.

Far sistemlerinde kullanılan LED farlar artık yolunuzu daha iyi aydınlatacak. 180 derecelik geri görüş sensörleri ve kamerası ile acil fren sistemi de bu modelin göze çarpan güvenlik özellikleri içinde. Normal olarak ki gene kullanılan bazı sistemler ve donanımlar şu şekilde tüketicilerine destek olacak.

  • Bitkinlik tespit sistemi
  • Şerit takip sistemi
  • Trafik levhası tanıma
  • Kör nokta denetim sistemi

Bu senenin iyi bir modeli olarak tanımlanacak olan Crossland X, iç dizayn olarak krom detaylara yer verilmiş. Gene 8 inç ekran özellikleri ile informasyon ve eğlence ekranlarına da haiz. Multimedya cihazları ile uyumlu hale getirilmiş olan bu modelde, Apple CarPlay, Android sistemler ile uyumluluk kullanılmıştır. Öteki multimedya özellikleri içinde ise şunlar içeriyor.

  • Radio R 4.0 IntelliLink
  • Navigasyon 5.0 IntelliLink
  • Akıllı telefonlar ile kullanmak suretiyle kablosuz şarj desteği

1.2 litre ce 2.0 litre aralığında benzinli ve dizel olarak motor üniteleri bulunmaktadır. Türkiye’ de satışa sunulacak modelinde ise tahmini bilgilerin 1.6 dizel otomatik motor özellikleri ile beraber bulunabilecek.

Bahsetmekte olduğumuz bu modelin tanıtımı ilk olarak Cenevre’ de gerçekleştirilecek olurken, tanıtım zamanı ise Mart 2017 olarak belirlenmiştir

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.