Airbag Işığı nasıl Söndürülür

Airbag Işığı nasıl Söndürülür

Airbag Işığı nasıl Söndürülür

Airbag lambası bir bozuklukdan fazlaca güvenliğimizi ilgilendiren bir donanım bulunmuş olduğu amacıyla, bir bozukluk halinde kuşkusuz herkesi tedirgin eden bir hal. Aracını satacak olan şahıslar amacıyla de tam bir karabasan. Bu sebeple airbag ışığı yanan bir aracı kimse alabilmek istemeyecektir. Her insanoğlunun aklında acaba airbaglerde mesele mu var benzer şekilde sorular oluşacaktır.

Gerçekte airbağ ışığı yanma sebepleri nedir, Yanma şekillerine nazaran bozukluğun deposu olabilecek halleri sizler amacıyla alçakta listeledik.

Airbag Lambası Niçin Yanar

Airbağ ışığı nasıl Söndürülür Yazının En Altında Çözümü Açıklanmıştır

  • Airbag Lambası Yanıp Sönüyor.
    Bu hal aracın ilk çalıştırmasında ortaya gelir. Airbag lambası yanıp sönmeye adım atar. Çoğunlukla stop edip gene çalıştırdığınız zaman söner. Bu hal airbağ mekanizmasının ani şişmelere hazır olmama halidur. Bilinmiş olduğu benzer şekilde hava yastığı sistemi sıkıştırılmış gazın ateşlenmesi ile çalışır. Araç ilk çalıştığında bu sistem döneme alınır ve döneme girdiğinde ise ışık söner. Anlık mesele meydana gelir ise devamlı yanıp sönme hali meydana gelir. Stop edince düzeliyor ise önemsiz bir sistem meseleu olabilir.
  •  Airbağ Lambası Asla Yanmıyor
    Bu hal genel olarak yeni vasıta alan bireylerin başına sık sık gelir. Hava yastığı uyarı ışığı aracı çalıştırırken direk olarak yanması gerekir. Peşinden ise bir kaç saniye içersinde söner, Eğer asla yanmıyor ise
  1.  Gösterge Panelinde Ampül Patlamış Olabilir.
  2. Kasıtlı Olarak Sökülmüş Olabilir.
  3.  Gösterge Devrelerinde Sorun Olabilir

Bu tip halde airbag çalışıyor mu çalışmıyor mu öğrenebilmek amacıyla aracı bilgisayara bağlamak gerekecektir. Bir oldukca vasıta satılmadan evvelce bozukluk ışıkları deaktif edilir.

Airbağ Işığı Sürekli Yanıyor İse

Airbağ ışığı devamlı yanıyor ise ve daha evvelce bu tür bir bozukluğuniz yok ise ihtimaller içinde sebepleri

Güvenlik Kemeri Sensör Bağlantılarında Temassızlık
• Koltuk Hava Yastığı Sensör Düğmelerinde Temassızlık
• Airbağ Mekanizmasında Problemler
• Direksiyon yada Konsol sökümü ve ekibi arkasından haller
• Elektirik Arızaları

Eğer aracı aldığımdan bu yana devamlı yanıyor diyorsanız

• Daha evvelce Onarım Edilmiş Olabilir.
• Daha evvelce Açılmış Olabilir.

Airbag Lambası nasıl Söndürülür.

Bir çok vakit Anlık olan devamlı olmayan hallerde aracın stop edilip gene çalıştırılması söz hususu bozukluk lambasını söndürecektir. bir tek daha kronikleşmiş kalıcı haller amacıyla Çözüm yolları alttadır.

Bazı Araçlarda Airbag açma kapama tuşu olur. Söz hususu tuş kapatılmış olduğu zaman airbağ ışığı durağan(durgun) yanıyor olarak görülür. Bunu fark edemeyen vasıta kullanıcıları bozukluknın çözümü amacıyla bolca oranda süre harcar fakat bozukluğun deposu yalnızca açılmış bir düğme olabilir. İlk olarak aracınızda bu tür bir düğme var ise on / off yerini denetim edin. Bir çok vakit Tüm peugeot modellerinde bu düğme bulunur.

• Koltuk altındaki Sensörler Denetim Edilir.
• Güvenlik Kemer Sensörleri Denetim Edilir
Araç OBD Aletine Bağlanarak Arıza Kayıtları Okunması mümkün

Daha değişik Problemler ve Çözümleri amacıyla vasıta ile ilgili daha fazlaca informasyon ve belirleme yapılması gerekecektir. Bir tek can güvenliği amacıyla airbag uyarı / uyarı ışığını öneme alın ve bir an evvelce çözümünü arayın

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.