Peugeot 206

Peugeot 206

Peugeot 206 nasıl Bir Otomobildir Alınır Mı ?

Peugeot 206 1999 senesinde çıkan ve anında anında aynı kasa seçimi ile senelerce üretime devam etme başarısı göstermiş ve periyodunun enn güzel duyu ve konforlu vasıtalarından birisidir. Türkiye yollarında sık görmeye alıştığımız bir vasıta.

Peki Bu vasıta Alınır mı, Alırken nelere ilgi etmeli ve hangi modelini almalıyız. Tüm Merak Ettikleriniz Yazımızda.

Peugeot 206 Alırken Dikkat Edilecekler : En oldukça ilgi etmeniz gereksinim duyulan nokta 1,6 16v XT modeli olmasıdır. Bu modellerde ABS Mevcuttur, Diğeri modellerde ABS Yok maalesef, Hem de 1,6 XT modelinde 2 tip motor alternatifi bulunmakta. Eski sistem 8v ve yeni sistem 16v çift egzantirik motor. Daha problemsiz bir motor amacıyla 1,6 16v 110 bg modelini tercih etmelisiniz.

Hem de ihtimaller içinde ise sunroof olan modeller tercih edin. Bu modeller (4 Kapı Sunroof Olanlar, Tek Kapı Değil) oldukça ender ve bu yüzden ikinci eli oldukça süratli ve seri. Hem de düzgüsel serilerinden 2-3 Bin TL Daha yüksek Pazar Fiyatına Haiz. Peugeot 206 Tüm kategorilerde araştırması alçaktadır. Almadan evvelce bu araştırmalara göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu aracı Ana başlıklar durumunda inceleyerek artı ve eksilerini tek tek yazacağız. Bu başlıklar performans, yakıt, konfor, güvenlik, güzel duyu, yedek parça, ve en muhimi sağlamlık başlığıdır.

Performans : Peugeot 206 4 değişik benzinli motor alternatifi sunuyor. Bu motor seçenekleri beygir güçleri ile eş güdümlü alçakta verilmiştir.

• Peugeot 206 1,4 Xr 8v, 78Bg

• Peugeot 206 1,4 Dizel 8v, 78Bg

• Peugeot 206 1,6 Xt 8v, 90 Bg

• Peugeot 206 1,6 Xt 16v 110 Bg

• Peugeot 206 2,0 GTI 136 Bg 16v

Yukarıdaki Motor seçeneklerinden 1,4 look 1,4 x-desing- 1,4 fever şeklinde modellerde haiz olunan olup genel motor seçenekleri aynıdır. 2004 Yıl ve üstünde xr, xt kullanımı değişmiştir. Genel olarak performans kendi seğmentlerinde iyidir. 110 beygir gücündeki 1.6 16v motorlu modelleri önerimizdir, vasıta kasasının hafifçe ve minik olması bu beygir ile aracın son aşama seri ve agresif olmasına yetmektedir. Motoru beklentinizi karşılayacaktır diyebiliriz.

Yakıt Tüketimi : Bir çok süre dizel ve lpg seçeneklerinde yakıt kullanımı son aşama düşüktür. Kendi kategorisindeki vasıtalara oranla %40 tasarruflu bir vasıta. LPG Litre fiyatı 2,03 ile Kilometrede Kendi Aracım kent amacıyla 0,220 Şehirler Arası 0,140 Kuruş Averaj Değerlerinde Yakıt Tüketimi Yapmakta,

Yedek Parça : Türkiye’de yerli üretim parçası oldukça oldukça ve fiyatlar oldukça ucuz. İthal örneksiz ürünlere de oldukça kolay erişilebiliyor. En sık sarfedilen parçaların fiyatlarını vermek lazım olur ise

Yedek parça mevzusu ile ilgili kolaylıkla problem olmadan almayı düşünebilirsiniz. Parçalar erişilebilir ve aslen cebinize dost

Konfor : Aynı seri fiesta, golf, palio şeklinde vasıtaylarla kıyasla son aşama konforlu, Gidip golf ile kıyaslamayın. Her aracı kendi klasmanındaki ve modelindeki vasıtayla kıyaslamalısınız. Bu modellerdeki vasıtaylara oranla sürüş tadı ve konforu diğerlerinin oldukça daha ilerisinde bir vasıta. Kultukları ve bilhassa derin ön gögüs ve geniş açılı ön cam sürüş zevkini arttıran faktörler.

Sağlamlık : Genel olarak ön grup ve motor şanzıman şeklinde mekanik aksamları pek oldukça problem çıkartmamakta. Peugeot 206 amacıyla tek ve en bilindik süreğen problem trim ve döşeme aksamı ile ilgili meselelarıdır. Araç modelleri ve yaşları eski bulunmuş olduğu amacıyla gevşemiş döşemeler can bunaltan olabilmekte. Bir tek bunun da çözümü var Tırnak ve izo şeritler ile bir kaç saat sürecek bir işlemle tüm ses ve tıkırtıların önüne geçilebilmektedir. Kendi aracıma uyguladım, Sıfır vasıta kadar sessiz. 4 Senedir kullanıyorum hiçbir motor mekanik bozukluk vermedi, aracı 250 bin km de olmasına karşın son aşama istikrarlı

Güvenlik : 2000’li senelere bakılırsa standart donanıma haizdir. Çift airbağ, ABS, güvenlik önelmi olarak sunulmuş, Genel olarak vasıtada plastik ön açık oturum kullanılarak vuruş emme özelliği kullanılmış. Artık bu hal yeni araçlarda standart haluna geldi yalnız Peugeot 1999 senesinde bu programlamayı 206 modelinde uygulamıştı. Genel olarak averaj değerlere haiz bir güvenlik donanımı mevcut. Dikkat etmeniz gereksinim duyulan ABS standart donanım değil Bir tek 1,6 XT modellerinde mevcut. Bu sebeple bu araçları almanızı tavsiye ederiz.

Güzel duyu : Kim bilir bu aracın en sevilen yanıdır. Her türlü aksesuar parçaları bolca oranda bulunan, küçük dokunuşlar ile oldukça güzel duyu bir hal alabilen örneksiz durumu de oldukça güzel bir araçtır. İç ve dış estetiği güzeldir.

Peugeot 206 Kullanıcı Yorumları
Bu aracı kullanan şahıslara bakmış olduğunuzda genel olarak ortalamanın oldukça üstü bir kullanıcı araçlarından oldukça memnun. Bir tek geçmişte passat aracı olan ve şu an 206 kullanan bir şahıs söz hususu arac ile ilgili negatif konuşabilir. Bir tek bu paralara bu özelliklerde passat var ise bizde gidip passat alalım. O yüzden kendi segmentinde en iyi araçlardan birisidir.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.