Webasto Ne İşe Yarar Nasıl Çalışır Arızası Ve Çözümü

Webasto Ne İşe Yarar Nasıl Çalışır Arızası Ve Çözümü

Webasto nedir işte size muhteşem bir konfor aksesuarı. Webasto nedir, nasıl çalışır, ne işe yarar, bozukluk, tamiri ve bozukluk kodları yazımızda. Marka adı olan webasto neymiş bir değinelim bakalım. Sağda solda duymuşsunuzdur, bilhassa kamyon şoförlerinde. Arıza kodları en alçakta baştan belirteyim.

Webasto Ne İşe Yarar?

Vasıta motorundan bağımsız çalışan araç içi ısıtıcalara bizim memlekette webasto denir. Aynı selpak şeklinde, bakkala girip kağıt mendil isteyen gördünüz mü asla, markadan bağımsız nasıl kağıt mendile selpak deniyorsa aynen araç içi ısıtıcılara da webasto deniyor tanrı kahretmesin! Her neyse bu markayla meşhur olmuş aksesuar motordan ayrı emek harcaması ve dilenen saate ayarlanabilmesi şeklinde özelliklerle hele uzun yol şoförlerinin baş tacı, yol arkadaşıdır. Lakin bugünümüzde lüks segmentteki binek vasıtalarda da bulunuyor. Çoğu zaman kışı kuvvetli şimal devletlerinde bir konfor yerine bir gereksinim desem abartmış olmam.

Webasto çalışma sistemi nasıldır ?

Sistem fazlaca kolay işler. Öncelik ile iki seçimi vardır, birisi sulu diğeri kuru. Kuru olan havayı ısıtır, bunu uzun uzadıya anlatmayacağım bundan dolayı pek tutulan tip de değildir. Sulu olansa çoğu zaman motor kompartmanında, bazı araçlarda da bagajda tespit edilen bir ekipmanın aracın yakıt deposundan çekmiş olduğu yakıtı içindeki kızdırma bujisi ile yakıp suyu ısıtması ve motor ile kalorifere göndermesi ile çalışır.

Webasto sulu modelinde yalnızca kabin amacıylai ısıtmaz, motoru da sıcak tutarak ilk çalıştırmaya hazır durumda meblağ ve bu tarz şeyleri yapar iken kendi sistemi haricinde enerji harcamaz. Oldukça tasarrufludur bir aracı 1-2 litre yakıtla gece boyu sıcak tutabilir. Hem de yalnızca otomobil, kamyon şeklinde taşıtlarda değil, deniz taşıtlarında ve aklınıza gelebilecek fazlaca yerde kullanılabilir.

Webasto bozuklukları sorunları ?

Bu kolay sistem fazlaca sağlam olmakla beraber elektronik ünitesi bozukluk yapabilir, ısıtma bujisi çalışmayabilir, su hattında kaçaklar olabilir. Söylediğim şeklinde sistem kolay olmasından fazlaca bozukluk da çıkartmaz. Doğal ön görü edebileceğiniz şeklinde elektroniği bozukluklanırsa bu tür bir ekipmanda en sıkıntılı onarım bu olacaktır.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.