Araç Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Araç Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Araç Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Araç kiralama işlemi kişisel ve kurumsal ihtiyaçları karşılamasının yanında bazı konularda mutlaka araştırma yapılması gereken bir konudur. Seçim yapmanız gereken pek çok alternatif araç arasından size en uygun araç ve firmayı bulmanız gerekmektedir. Denizli araç kiralama firması olan Bilge Oto Kiralama, bu konu hakkında sürücülere bazı uyarılarda bulundu ve dikkat edilmesi gereken noktaları sizinle paylaştı.

Kiralayacağınız Araba İhtiyaçlarınızı Karşılamalı

Günlük ya da aylık kiralayacağınız arabayı seçmeden önce ihtiyacınızın ne olduğunu tam olarak düşünmelisiniz. Bütçenize uygun ve güvenli bir yolculuk yapmanız için araç özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Vites türü, yakıt türü, motor gücü, park sensörü, hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği bunlardan sadece birkaçıdır. Büyük araç olma zorunluluğunuz bulunmuyorsa, seçeceğiniz küçük araçlarla park, yakıt ve kira ücreti gibi durumlar için seçiminizi olumlu yönde yapmış olursunuz. Firmadan yapacağınız kiralama işlemlerinde bebek koltuğu seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama Şirketi Araştırılmalı

Şirketler arası yapacağınız fiyat karşılaşmasının yanı sıra araç güvenilirliği ve firma tecrübesi önem sarf eder. Firma tarafından sunulan teklif ve kampanyalar, sürücünün dikkat ettiği noktada yer almaktadır. Seçtiğiniz rent a car firması, aklınıza takılan tüm soruları cevaplamalı ve verdiği detaylı bilgiyle sizi yönlendirebilmelidir. Şehir dışı seyahatlerinizde size yardımcı olabilecek olan firmalarda havalimanı rent a car ya da şoförlü araç kiralama hizmeti verebilmelidir. Güler yüzlü hizmetiyle yıllardır bu işi yapan Denizli Bilge Oto Kiralama, mutlu müşterinin firmayı başarıya götürdüğüne inanmakta ve müşteri memnuniyetiyle kalitesini öne çıkartmaktadır.

Araç Teslim Alınırken Yakıt Miktarı Kontrol Edilmeli

Araç kiralama firmalarında aracı kiraladığınız zamanki yakıt seviyesi önemlidir. Kiraladığınız aracı teslim alırken depo tam doluysa eğer, teslim ederken de deponun tam dolu halde olması gerekmektedir. Tam depo araç kiralama işlemi yapmıyorsanız, aracı alırken yakıt seviyesi çizgisine mutlaka dikkat etmelisiniz ve yine aynı şekilde iade işlemini gerçekleştirmelisiniz. Yakıt deposunu aldığınızdan daha az seviyedeyken aracı teslim ederseniz Denizli oto kiralama firmaları tarafından ek ücret yansıtılabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Teslim aldığınız süreçte geçerli olan yakıt miktarını tutanağa geçirmeniz sizin için en sağlıklı yöntem olacaktır.

 Sözleşme İmzalanmadan Önce Dikkatle Okunmalı

Araç kiralama işlemi pratik ve güzel bir yöntem olsa da firma ve müşteri arasında konuşulmayan bazı konularda sorunlar çıkabiliyor. Kira süresinde ya da teslim zamanı geldiği zaman herhangi bir sorun ya da ek ücretle karşılaşmamak adına imzaladığınız sözleşmeyi detaylarıyla okumak önemlidir. İmzalamadan önce sözleşmede olan ya da olmayan her konu hakkında soru sorabileceğinizi unutmamalısınız. Böylece aklınızda yer edecek tedirginlikleri ortadan kaldırabilir, net ifadelerle anlaşmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Firma sizden herhangi bir senet için imza isterse, herhangi bir bilginizi vermeyin ve anlaşma yapmayın.

Aracı Teslim Almadan Satıcıyla Birlikte Aracı Kontrol Edin

Kiralık araç alırken yapılan hatalardan biri de aracı kontrol etmemek oluyor. Aracın üzerinde ya da içinde bulunan herhangi bir leke, kırık, yanık gibi sorumlu tutulabileceğiniz zararlar varsa bunları firma çalışanına iletin.

Bilge Denizli rent a car firması sayesinde araç kiralamadan önce dikkat edilmesi kuralları artık biliyoruz. Firmaya ulaşım sağladığınızda sizi detaylı bir şekilde bilgilendirecek ve sizinle uygun fiyatlı kiralık araç skalasını paylaşacaktır.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.