Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Türkiye’nin en çok şubesi bulunan bankası olan Ziraat Bankası, en çok taşıt kredisinin kullanıldığı banka.
Her bankanın olduğu gibi Ziraat bankasının taşıt kredisi kullanmak için gerekli belgelere ihtiyacı vardır. Türkiye’nin en çok kredi kullanılan bankası olan, Ziraat Bankasından pek çok kişi taşıt kredisi kullanmak için başvuruyor.
Kimi insanlar ellerinde nakit para olmadığı için, kimisi de nakit parasını harcamamak için taşıt kredisine başvuruyor. Yeni bir otomobil hayali kuranların uğrak noktası bankalar oluyor. Ziraat Bankası Türkiye’nin en çok şubesi olan banka. Bu sebeple en çok taşıt kredisi Ziraat bankasından çekiliyor.
Peki Ziraat Bankasından Taşıt kredisi kullanmak için gerekli olan belgeler nelerdir.

Ziraat Bankasının internet sitesinden alınan bilgiye göre, istenilen belgeler şöyle;

  • Başvuru Formu: Krediyi kullanmak için banka şubesinden temin edebileceğiniz formdur. Krediyi kullanacak kişisinin ıslak imzası ile krediye başvurabiliyor.
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi: Açıklamaya gerek yok sanırım.
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi : Banka krediyi ödeyebileceğinizden emin olmak ister bu sebeple maaş bordrosu gibi gelir belgesi talebinde bulunur. Ancak maaşınızı aldığınız banka Ziraat Bankası ise bu belgeyi almanıza gerek yoktur.
  • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi: Serbest meslek yapanlar bağlı bir meslek kuruluşuna üye olurlar. Bu durumlarda üyelik belgesi almak gerekir.
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi : Eğer araç şirket üzerine alınır kaydettirilecekse bu belge lazımdır.
  • Şubece istenebilecek diğer belgeler: Bankalar bazı durumlarda sağlık raporu gibi belgeler isteyebilmektedir. Bu sebeple bankanın istediği belgelere sahip olmanız gerekebilir.
Taşıt Kredisi kullanmak için bankaya gitmeniz şarttır. İnternet veya mobil bankacılıktan taşıt kredisine başvuru yapmanız mümkün değildir.
arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.