Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C Nasıl Bir Araba | Kullanıcı Yorumu

Fiat – Chrysler grubunun markası olan Alfa Romeo’nun süper otomobil sınıfında ürettiği 4C nasıl bir araba?

Alfa Romeo markası denilince insanın aklına ilk olarak tasarım harikası otomobiller geliyor. 4C’de tasarım olarak aşmış bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye bayilerinde 2019 yılı itibariyle satışı bulunmuyor. Ancak İtalya’dan getirilen Alfa Romeo 4C, süper araba galerilerinde bulunabilir.

Alfa Romeo 4C kullanıcı yorumu yapamıyoruz, çünkü aracı bulmak mümkün değil. Araba ilan sitelerinde tek tük olsa da bulunuyor. Aracın 2019 yılı itibariyle fiyatı 500 bin lira civarında.

4C’nin tasarımına bakıldığı zaman, Ferrari mühendilerinin elinin değdiği belli oluyor. Arka stopları Ferrari ile hemen hemen aynı gibi duruyor. araçta hayalet gösterge, önler 18″ arkalar 19’inch lastik kullanılıyor.

4C’de çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. Bu süper otomobilin motoru ise 1750 CC olarak karşımıza çıkıyor. Bu canavarın motoru 240 beygir, 350 Nm tork güç üretiyor.  Aracın 0-100 hızlanması ise 4.5 saniye, ancak yurt dışında yapılan bir testte 4.2 saniye yakalanmış. Motor olarak düşük gibi görünse de Alfa Romeo 4C’nin ağırlığı 895 kilogram olmasıyla rakiplerinden oldukça hafif.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.