Chevrolet Epica

Chevrolet Epica

Chevrolet Epica Nasıl Bir Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu

Chevrolet Epica, ülkemizde satılan diğer Chevrolet otomobiller gibi Koreli Daewoo şirketi tarafından üretilmiş, Avrupa ve Türkiye pazarına Chevrolet adı altında satılmıştır. Araç asya ve afrika pazarında Daewoo Tosca olarak satışa sunulmuştur. 

Ülkemizde 2007 ve 2011 yılları arasında sıfır olarak satışa sunulan aracın 2.0 dizel ve 2.0 benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Ayrıca dizel ve benzinli motorları için otomatik vites seçeneği de mevcuttur. Dizel motorlu olanları 2.0 litre hacminde 150 beygir ve 320 Nm tork gücünde, benzin motorlu olanları ise 2.0 litre hacminde 24 valf 142 beygir ve 192 Nm tork gücünde bir motora sahip. Aracın net ağırlığı 1.500 kilogram yani ağır bir araba. Zaten üretilirken Opel Vectra şasisi kullanılmıştır.  Otomatik vitesli olanları 6 ileri şanzımana sahiptir. Araba kalite olarak gerçekten üstündür. Donanım olarak bir arabada ne olması gerekiyorsa Epica’da mevcuttur. Premium araba hissi veren bir otomobildir.

Chevrolet Epica Kullanıcı yorumu

Bugün otomatik vitesli dizel bir Epica ile yolculuk etme fırsatı buldum. Yolculuk derken şoför mahallinde ben vardım. Aracın içerisine oturduğunuzda sanki premium bir arabaya oturmuş hissi veriyor. İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi kendini belli ediyor. Araba ile şehir içinden otobana çıktım ve her şartta deneme fırsatı buldum. Dizel motorlu olanı şehir için yokuş yukarı kalkışlarda gayet başarılı. Araba ağır olmasına rağmen motor gücünü sonuna kadar hissediyorsunuz. İvmelenmesi çok harika, 3 bin devire kadar arabanın içerisinde motor sesi duyulmuyor. Yol sesi ise yok denecek kadar az. Yani 2011 model bir passat ile karşılaştırdığımda ses yalıtımı konusunda Epica daha başarılı geldi bana. Araç D segmenti olduğu için oldukça geniş bir iç mekana sahip. Arka tarafa üç yetişkin rahatlıkla oturabilir. Epica ile hız testi yapmayı da ihmal etmedim. Otobanda şöyle bir hızlanıyım dedim, araba bana mısın demedi. 170 km/s hıza çıktığımda araba ne bir titreme ne de bir zorlanma vardı. Yani bu paralara D segmenti bir araç almak isterseniz Chevrolet Epica’dan başkası yalan gibi. Arabanın duruşu yolda hemen kendini belli ediyor. Ucuz ama premium araç kalitesinde bir otomobilim olsun derseniz Epica tam sizin için.

Epica’nın tek olumsuz yeri bana göre ikinci eli. Çünkü piyasası yok denecek kadar az. Ama ucuz olmasının sebebi de zaten bu. Yedek parça konusunda hala Opel tarafından garanti veriliyor. Yedek parça sıkıntısı Türkiye’de yaşanması mümkün değil.

Araçta benim en çok dikkatimi çeken şey donanımı oldu. Isıtmalı koltuk, hız sabitleyici, 10 hava yastığı, çift bölgeli dijital klima, abs, esp, asr, arka koltuklarda multimedya vs gibi pek çok iç ve dış donanımı bulunuyor. Araba Euro Ncap testlerinden 5 yıldız alarak güvenli bir otomobil olduğunu da kanıtlamış.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.