Chery Niche 1.6 Normo

Chery Niche 1.6 Normo

Chery Niche 1.6 Normo Nasıl Bir Araba, Alınır Mı? Chery Chance

Chery’nin ülkemizde çok fazla bilinmeyen bir modeli olan c segmenti aracı Niche Normo hakkında bilgiler ve kullanıcı yorumları.

İlk olarak aracın performans ve teknik özelliklerini bir inceleyelim. Chery Türkiye’de satışını durdurmadan önce C segmentinde bir araç olarak piyasaya sürdüğü Normo, sadece 2011 yılında satıldı. Ülkemizde istediği kadar satışa ulaşamayınca satışı durduruldu. Bazı ülkelerde Chery Chance adı altında da satılıyor.

Aracın üzerinde 1.6 atmosferik motor bulunuyor. Aracın motoru 119 beygir ve 143 Nm tork güç üretiyor. Motorun yakıt tüketimi fabrika verilerine göre şehir için 10- şehir dışı 6.3 litre olarak karşımıza çıkıyor. Aracın boş ağırlığı 1450 kilogram. Yani muadillerine göre oldukça ağır bir araba. Aracın kağıt üzerindeki özellikleri, performans verileri oldukça iyi. Ama sadece kağıt üzerinde.

Chery Niche 1.6 Normo Donanım

Chery Niche’de ABS, 4 hava yastığı, 4 cam otomatiği, elektrikli aynalar, yağmur ve far sensörü, cd çalar gibi özellikler standart olarak bulunuyor. Eğer donanım olarak dolu ancak ucuz bir araç isterseniz Niche seçilebilir bir otomobil.

Chery Niche 1.6 Normo Kronik sorunları

Arabanın bir çok kronik sorunu bulunuyor. Ancak bunlardan en belirgin olanı direksiyon kutusundan ses gelmesi. Sesin yanında direksiyonun da çok fazla boşluk bulunuyor. Siz aracın dönemesini beklerken daha direksiyon boşluğunu bile almamış oluyorsunuz. Ses ise oldukça rahatsız edici boyutlarda çıkıyor. Aracın içerisinde kullanılan plastik kalitesi resmen yerlerde sürünüyor. Bulaşık leğeninin plastiği gibi bir malzemeden üretilmiş ön göğüs kaplaması bulunuyor.

Chery Niche 1.6 Normo Kronik Performans – Kullanıcı Yorumu

Yukarıda söylediğimiz gibi aracın kağıt üzerindeki performansı oldukça iyi. Ancak bu sadece kağıt üzerinde kalıyor. Geçen hafta sonu bir Chery Niche kullandım. araçta iki kişi olmamıza rağmen, klima açıkken rampada kalkışta bir an arabayı çekmeyip yolda kalacak sandım. Rampada hızlanması çok zayıf. Hatta hiç hızlanmıyor desek yeridir. Neyse bir şekilde hızlandıktan sonra yokuş aşağı ivmelenmesi güzeldi. Ancak daha sonra tekrardan yokuşa geldiğimizde araç bayıldı. Rampada bulunan tofaş, renault 9 gibi araçlar bile bizi geçmeye başladı. Sahibi bu aracı sıfır olarak aldı tüm bakımları servis tarafından yapıldı.

Araç dururken şöyle gaza abanıp bir kalkıyım dedim, motorun performassızlığı yüzünden araba patinaj bile çekmedi. Daha önce de Chery marka arabalar kullandım. Sanıyorum Chery’nin en büyük problemi motorundaki performanssızlık.

Kağıt üzerinde şehir içi 10 litre yakıtı olsa da sahibi bunun 12 litre olduğunu şehir dışı ise 8 litrenin altına indiremediğini söyledi. Araç 80 kilometreden sonra yol ve motor sesini içeriye çok fazla alıyor. Özellikle 3 bin devir ve sonrasında motor kucağınızda çalışıyormuş hissi veriyor.

Chery Niche 1.6 Normo Alınır Mı?

Eğer az parayla yüksek model bir araba sahibi oluyum derseniz alınabilecek bir otomobil. Ancak aldığınız zaman performans ve konfor aramamanız gerekiyor.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.