Chery Kimo

Chery Kimo

Chery Kimo Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Çinli otomobil üretisi Chery’nin minik sınıftaki otomobili olan Kimo nasır bir araba ? Kullanıcı yorumlarıyla birlikte alınır mı sorularına cevap arayacağız.

Chery ülkemize hızlı bir giriş yapmış orta alt sınıfı için bir çok otomobil modeli piyasaya sürmüştü. Kimo’nun satış amacı ise şehir içi kullanımlar için, özellikle bayan sürücüler hedeflenmiştir. Ancak istenilen satış rakamlarına ulaşılmadığı için 2 yıl satışın ardından ülkemizde satışları durdurulmuştur.

Chery Kimo, Türkiye’de 2009 ve 2011 yılları arasında satılmıştır. 1.3 benzinli motor dışında başka motor paketi bulunmamaktadır. Aracın 1.3 litrelik motoru 84 beygir ve 114 Nm tork güç üretiyor. Her ne kadar küçük görünse de aracın boş ağırlığı 1040 kilogram.

Kimo’nun ikinci el piyasası oldukça düşük. Bu sebeple alındığı zaman kâr ederim mantığıyla almamak gerekiyor. LPG ile tam uyumlu bir motoru var. Kimo’nun 4 ileri otomatik ve 5 ileri manuel şanzumanlı modelleri mevcut.

Kimo donanım ve kalitesi

Chery’nin araçlarının çoğunda olduğu gibi Kimo’da da kullanılan malzeme kaliteli değil. Aracın içerisinde çok fazla trim sesi duyuluyor. Klima ve ABS standart donanım olarak sunuluyor. Aracın ses sistemi ise tatmin edici değil ne yazık ki.  Arka koltuklarında diz mesafesi çok dar. Ayrıca kapı tutacakları aracın içerisine doğru çok fazla uzanıyor. Zaten dar olan Kimo’nun içi daha da darlaşıyor. Arka koltuklara 2 kişi rahatlıkla sığıyor.Ancak 3. bir kişi çocuk bile olsa çok zorlanılıyor.

Chery Kimo ne kadar küçük görünse de yakıtı az değil. 1.3 litre hacimli motoru şehir içinde 10 litre şehirler arası 8 litre yakıt tüketiyor.

Chery Kimo Alınır Mı?

Bu şartlarda ve piyasa fiyatına göre Kimo almaktan sa başka araçlara bakmak daha mantıklı olacaktır.

arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.