Subaru Justy

Subaru Justy

Subaru Justy Nasıl Bir Araba?

Ucuza 4X4 keyfi yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği bir araba olan Subaru Justy nasıl bir araba? Alınır mı sorularına cevap arayacağız.

Japon otomobil üreticisi Subaru‘nun minik arabası olan justy ile hafta sonu deneyim yapma imkanı buldum. Aracın sahibi yaklaşık 10 yıldır Subaru Justy kullanıcısı ile konuştum. Bu arabayı almasının tamamen ilgiden dolayı olduğunu söyledi. Aracın iki çeker versiyonları da mevcut.

Türkiye’de 1990 ve 1992 yıllarında satılan justy’nin yol tutuşu muazzam. Araç yol sesini içeriye alıyor. Motoru çok sağlam. Zaten Japon arabaları sorunsuzluğu ve uzun ömrlülüğüyle meşhur. Justy’de bunu hissediyorsunuz. Benim kullandığım Justy 1991 model olmasına rağmen, iç mekanda kullanılan malzeme kalitesi 2000’li yıllarında araçlarına benziyor. Fiyat olarak 8 – 10 bin lira arasında değişiyor piyasası. Aracın motoru 75 beygir güç üretiyor. Boyutlarına ve ağırlığına göre oldukça iyi bir performansı var. İç mekanı dışarıdan küçük gibi görünse de 4 kişinin rahatlıkla yolculuk yapmasına olanak sağlıyor. Arka diz mesafesi yeterli seviyede.
Aracın kronik bir sorunu bulunmuyor. LPG ile uyumlu bir motoru var. Ancak yedek parça konusuna gelirsek, parça bulmada sıkıntı yok. Ama parçaları piyasaya göre pahalı. Ayrıca araçtan tam anlayan bir ustayı bulmakta zor.

Subaru Justy alınır mı?

Kısaca 8 bin lira civarında ucuz ve sorunsuz bir araba arıyorsanız Justy işinizi fazlasıyla görecektir. Otomatik vitesli olanları bayan sürücüler için daha ideal gibi duruyor.
Suzuki Swift marka arabalar bir dönem 1996 – 2000 yılları arasında bazı ülkelerde Subaru Justy adı altında satılmıştır. Ancak ülkemizde hiç bir zaman satışa sunulmamıştır.
arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.