honda city neden ucuz, alınır mı ?en dolusu incelememiz

honda city neden ucuz, alınır mı ?en dolusu incelememiz

Ülkemizde 2006 – 2011 yılları arasında satılan, Honda’nın B Segmenti Sedan sınıfında bulunan modeli City yenilendi. Yeni Honda City, sahip olduğu tasarımla, bir üst segmentte bulunan abisi Civic’e önden çok fakat çok benziyor.

honda city inceleme

Diğer taraftan aracın platformu geçen günlerde bütünü güncellenen, gene tıpkı segmentte bulunan HB model Honda Jazz ile tıpkı. Ancak Jazz’ın tasarımı tamamıyla değişik ve Crossover – MPV arası bir tasarıma sahip. Tabi bunu beraberinde apayrı bir kokpitin de yeni City’de sunulduğunu belirtmekte yarar var. Aslında bu vaziyet, Citroen ve Peugeot’un klon modelleri C-Elysee ve 301’in, B Segmenti’nde bulunan HB modelleri C3 ve 208 ile olan değişik yapısına benziyor. Aynı segmentteler fakat modeller lüzum samimi, gerekse de haricen tamamıyla değişik tasarıma sahip.

Aslında bu durumun izahı, yeni City’nin Tayland’dahi üretiliyor olması ile hoş bir şekilde açıklanabilir. Daha elverişli fiyatlı ve o ülkenin alışkanlıklarına göre imal edilen bu tip otomobiller, ülkemizde de üretiliyor ve süregelen bir şekilde tercih ediliyor. Hyundai Accent Blue, Fiat Linea, Renault Symbol gibi araçları bu gruba dahil edebiliriz. Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee şayet İspanya’dahi üretiliyor. Tüm bu nedenler ve ülkemizde araba fiyatlarındaki artım dahi göz önüne alınırsa, Yeni City’nin Türkiye’de de satışa sunulabileceğini düşünüyoruz.

honda city alınır mı

Yeni Honda City motor ve şanzıman
Honda’nın, yeni Civic ile birlikte kullanmaya başladığı turbo besleme sistemi yeni Jazz modelinde de kendisine yer buldu. Hatta sarfedilen motor şahsen Civic’den bildik. Tek opsiyon olan 1.0lt sıralanmış 3 silindir turbo-benzin motor 122ps güç ve 173Nm tork üretme kapasitesine sahip. Bu motor, B Segmenti bir Sedan araca günlük kullanımın gereksinimi üzerinde bir performans kazandıracaktır. Elde edilen güç ve tork şayet ön tekerleklere CVT otomatik şanzıman ile aktarılıyor. Manuel şanzıman opsiyonu şayet yer almıyor. Ortalama yakacak tüketim kıymeti şayet 4.2lt/100km olarak açıklanıyor.

honda city en dolusu hangisi

ABS, stabilite asistanı, EBD, 6 hava yastığı, çok açılı geriş görüş kamerası ve yokuş kalkış desteği ile sunulacak olan vasıta, şimdilik yalnızca Tayland’dahi üretilecek ve ilk kere olarak RS paketi ile de sunulacak. Henüz rastgele bir bilgi yer almamasına karşın ülkemizde satılabilir. Satılma potansiyelinin de olduğuna inanıyoruz.

arabacı avatarı

“honda city neden ucuz, alınır mı ?en dolusu incelememiz” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.