P0251 Enjeksiyon Pompası Yakıt Ölçüm Denetim A (Cam / Rotor / Enjektör) Arızası

P0251 Enjeksiyon Pompası Yakıt Ölçüm Denetim A (Cam / Rotor / Enjektör) Arızası

P0251 Enjeksiyon Pompası Yakıt Ölçüm Denetim A (Cam / Rotor / Enjektör) Arızası

P0251 arıza kodu tüm dizel yakıtlı OBD-II donanımlı otomobillerde bulunur.
Bu arıza en oldukca Mercedes ve VW otomobillerinde görülür.
Genel bir problem olmasına karşın, aracın yaşı, modeli ve gücü onarım için oldukca önemlidir.
Enjeksiyon pompası Ölçüm denetim Devresi A motora bağlı bir halde enjeksiyon pompasının yanına monte edilmiş olarak bulunur. Enjeksiyon Pompası Ölçüm Denetim Devresi A çoğu zaman yakıt tazyik sensöründen ve yakıt miktarı aktüatöründen oluşur.
Yakıt miktarı aktüatörü tarafınca enjektörlere iletilen dizel yakıt miktarını güç aktarma organları denetim modülü için bir elektrik sinyaline dönüştürür. Güç aktarım organları denetim modülü’de motora emek harcama koşullarına bağlı olarak ne kadar yakıt gönderileceğini belirlemek için bir voltaj sinyali alır.
Bu voltaj ile Enjeksiyon Pompası Yakıt Ölçüm Denetim A motorda oluşan yakıt basıncını ayarlarak, aracın hafızasına kaydedilmek suretiyle geri gönderir. Şu demek oluyor ki bu sensör aracın hangi şartlarda, nasıl yakıt gönderileceğini ayarlayan sensördür.

 Sensör arızasının sorunları

  • Araçta motor arıza lambası yanacaktır.
  • Yakıtta ciddi artış gözlenecektir.
  • Otomobil fazla yaktığı için aracın egzozundan siyah duman çıkmış olduğu görülecektir.
Bu sensör arızasının tespiti için yetkili servis yada aracın markasından oldukca iyi anlayan bir hususi servise gidilmesi gerekir. Enjeksiyon pompası Ölçüm denetim Devresi A çoğu zaman arıza vermez. Sensöre gelen kablolarda yanma, aşınma sebebiyle işlevsiz hale gelir.
arabacı avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.