Citroen Xsara

Citroen Xsara

Citroen Xsara nasıl bir araba, Alınır Mı?

Devletimizde kıymeti bilinmeyen araçların en tepesinde olanlarından kim bilir Xsara. uygun fiyatıyla ve kafi donanımıyla fiyatına bakılırsa alınabilecek en iyi otomobillerden bir tanesi.
Xsara vatanımızda 1997 ve 2005 yılının başlarına kadar satışa sunulmuştur. Daha sonraları ise Xsara Picasso olarak bir süre daha satılmış, 2007 senesinde tamamen satıştan çekilmiştir.
2000 yılının başlarında bizde de olan bu otomobile aklaşık 100 bin kilometre bindikten sonrasında satmıştık. Bizde 2000 model olmasına karşın 6 hava yastığı, abs, klima dört cam otomatiği şeklinde donanımları vardı.
3 değişik makyajlı kasa ile üretilen bu araçların vatanımızda en oldukca 1.4 HDI ve 1.6 benzinli motorlu olanları tercih edilmiştir.
1.4 HDI dizel motorlu olanları 68 beygir ve 160 Nm tork güç üretmektedir. 1150 kilogram olan bu aracın 1.4 motorlu olanları motorun ufak gelmesi sebebiyle birazcık fazla yakmaktadır.
1.6 benzinli olan modelleri ise 110 beygir  ve 147 Nm tork gücündedir. Aracın bana bakılırsa öne çıkan özelliklerini saymak gerekirse

Citroen Xsara iyi özellikleri

  • Yol tutuşu oldukca güzeldir.
  • Konfor olarak kendi fiyatına bakılırsa oldukca iyidir. İç kabin oldukça sessizdir
  • Yedek parça sıkıntısı yoktur ve ucuzdur
  • Oldukca kuvvetli bir kliması ve fanı vardır.
  • Kolay kolay arıza çıkarmaz
  • LPG uyumu vardır.
Biz bu arabayı 2006 senesinde satarken sıfır almak istemiştik. Kendi C segmenti araçlar içinde sıfır olmasına karşın bizlere Xsara‘nın sunmuş olduğu rahatlık ve donanımı veren otomobil bile oldukca azca bulunuyordu.
Otomobil kışın eksi 20 derecede bile tek marşta çalışıyordu. Yol tutuşu mükemmel olduğundan sert virajlarda insana itimat veriyordu.
Bagajı ise sedan araçlardan noksan duracak yönde değil. Otomobil esasen tam bir hb değil. Birazcık hb birazda sedan bir otomobil. Yüksek hızlara kolaylıkla çıkabiliyor. Motor sesini içeriye fazla almıyor.
Ne diyelim hak etmiş olduğu kıymeti göremeyen arabalardan bir tanesi Xsara.
arabacı avatarı

“Citroen Xsara” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.